Kādēļ “adaptīvs” Web Dizains ir svarīgs tavai mājas lapai?

Viedtelefonu un planšetdatori ir mainījuši veidu kā mēs šodien skatāmies uz mājas lapu dizainu un lietojamību. Iepriekš web dizainerim bija tikai viens svarīgs uzdevums – uzturēt vienādu izskatu un lietošanas ērtību uz galda un piezīmjdatoriem. Lai nu kā pārlūkot un lietot mājas lapas uz viedtelefoniem un planšetdatoriem nav tas pats, kas uz datora. Klišķi ir aizstāti ar pieskārieniem, krietni atsķirīgs ekrāna izmērs, izšķirtspēja, flash atbalsts un daudzkas cits ir kļuvis ļoti būtisks radot adaptīvu web dizainu. Bet kādēļ gan adaptīvs web dizains ir tik svarīgs Tavai mājas lapai? Pirms mēs apjaušam to vispirms jāsaprot, kas tad ir adaptīvs web dizains.

Kas ir adaptīvais web dizains?

No kurienes tad uzradies termins adaptīvs” web dizains. Tas ir aizgūts no angļu valodas “responsive”, jeb tāds, kas pielāgojas vai adaptējas uz konkrētās ierīces ekrāna izmēram. Citiem vārdiem sakot, universāls dizains visām ierīcēm uzreiz – “visi zaķi ar vienu šāvienu.” Adaptīvs web dizains ir īpaša pieeja mājas lapas izkārtojumam un kodēšanai, kas nodrošina pēc iespējas vienkāršāku navigāciju un lasāmību ar pēc iespējas mazāku nepieciešamību skrullēt un zoomēt lapu uz plaša ierīču klāsta sākot no galda datora līdz pat viedtelefonam. Dizainerim veidojot atsaucīgu dizainu ir jānodrošina, lai lapas navigācijas josla, teksts, bildes audio/video atskaņotāji un citi elementi pielāgojas atkarībā no ekrāna lieluma, tajā pašā laikā ļaujot tam būt viegli saredzamam un lietojamam. Tas nozīmē, ka vairāk nav nepieciešamības tērēt papildu naudu radot un uzturot 2 dažādas lapas mobīlajām ierīcēm un datoriem. Tagad, kad ir radusies apjausma par to, kas ir “atsaucīgs” web dizains, jāsaprot arī kādēļ tas ir svarīgs mājas lapās.

AIO interneta veikals

Kādēļ adaptīvais web dizains ir nākotne mājas lapās?

Laiks un Nauda

Priekšstats, ka veidot adaptīvu web dizainu ir dārgi ir tikai priekšstats. Patiesībā, lai arī veidojot adaptīvu web dizainu ir dargāk kā ierastu mājas lapas dizainu, tomēr tas ir daudz lētāk kā veidot divas atsķirīgas lapas dažādām ierīcēm. Tas arī atvieglina lapas atjaunošanu, jo tas viss jādara tikai vienu reizi. Tādēļ domājot ilgtermiņā tas ir gudrākais risinājums.

Mobīlo ierīču invāzija

Interneta lietotāju skaits, izmantojot mobīlās ierīces pieaug katru dienu, citiem pat atsakoties no mājas datora pilnībā. Tākā arvien vairāk un vairāk pierod sērfot internetā caur viedtelefoniem un planšetdatoriem, lapas īpašniekam būtu muļķīgi ignorēt adaptīvo web dizainu, jo drīz vien viena lapa, kas darbojas uz visām ierīcēm būs norma.

Lietošanas ērtums

Kāmēr saturs ir pats svarīgākais un rada priekšnosacījumus atrast mājas lapu internetā, savukārt, lietošanas ērtums ir tas, kas ļauj apmeklētājiem iepazīties ar mājas lapas saturu, izmantojot jebkādu ierīci, jebkurā laikā un vietā. Un tādēļ adaptīvs web dizains piedāvā visērtāko lietošanu, neskatoties uz to kāda ierīce vai operētājsistēma tiek izmantota lapas pārlūkošanai. Tādejādi, ir samērā prātīgi izmantot adaptīvo web dizainu savas nākamās mājas lapas izstrādē, jo nav nepieciešams nodalīt saturu, katrai ierīcei atsevišķi. Lai pārbaudītu kā šī vai Tava web lapa izskatās uz dažādām ierīcēm var doties uz responsive.is mājaslapu.

0 atbildes

Atbildēt

Vēlies pievienoties diskusijai?
Droši piedalies!

Atbildēt

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.