Kas ir Bounce Rate Google Analītikā? Un kā to labot?

Iesākumā tiem, kas nezin. Google Analytics ir serviss, kas piedāvā bezmaksas ļoti detalizētu mājas lapu apmeklējuma statistiku, kā ar sniedz ziņas par meklēšanas atslēgvārdiem iekš google meklētāja un arī analizē pārdošanas un pasūtījumus jūsu lapā.

Google Statistika var šķist mulsinoša, pirmajā brīdī, lai arī lielākā daļa analītikas rīku ir ļoti skaidri saprotami tiklīdz ir zināma terminu nozīme. Un viens no visvairāk neizprastajiem terminiem ir Bounce rate, jeb Atlēcienu rādītājs (sauc kā  gribi). Tādēļ, šajā rakstā es aplūkošu, kas ir Bounce rate un arī kā to uzlabot.

Drīz vien pēc šī bloga palaišanas es sāku izvērtēt apmeklējuma statistikas rādītājus un biju pārsteigts par bounce rate ~80%. Noteikti mani raksti nav tik slikti, ka ~80% no apmeklētājiem vienkārši dodas prom, nelasot neko citu. Tādēļ es nolēmu izzināt vairāk par Bounce rate rādījumu un biju pārsteigts, ko uzzināju.

Izrādās, ka Google Analytics gaida uz nākamo apmeklētāja soli, kas ir citas lapas apmeklēšana tanī pašā vietnē, savādāk tas tiek ieskaitīts kā atlēciens no lapas un nekāds, pavadītais laika periods netiek piefiksēts pie šī rādītāja algoritma. Muļķīgi, bet lapas ir dažādas un katrai ir savi kritēriji pēc kuriem varētu skaitīt šos atlēcienus. Tipiskā lapā, kas nav blogs ir būtiski, lai apmeklētāji dotos uz citām lapām, lai cilvēks iegādātos preces, pakalpojumus vai reģistrētos un tur šis rādītājs varētu būt patiess indikātors.

Kādēļ Bounce Rate ir tik svarīgs statistikas rādītājs?

Bieži vien lapu īpašnieki paskatās cik tad apmeklētāju ir bijis pa dienu un tā arī visa analīze, bet vēl būtisks rādītājs ir apmeklējuma laiks un cik dziļi apmeklētāji ir iegājuši lapas sadaļās. Tādēļ ir Bounce Rate indikātors, kas dod Tev ieskatu, cik ļoti Tavu mājas lapu novērtē apmeklētāji, cik daudz  procentuāli no viņiem dodas arī uz kādu citu lapas sadaļu. Vienāvārdāsakot, cik lapa ir saistoša. Bet tas jau ir tas, kādēļ vispār mājas lapas tiek veidotas – lai piesaistītu cilvēkus!

Kas ir Bounce Rate un kā tas skaitlis veidojas?

Lūk arī definīcija no pašas google:

“Atlēcienu radītājs ir procentos izteikts apmeklējumu skaitlis, par apmeklētājiem, kuri aplūko tikai vienu lapu mājas lapā un pēc tam dodas prom.”

Jo augstāks skaitlis, jo sliktāks rādītājs. Tu, varbūt, domā, ka tas skaitlis ir muļķīgi izdomāts un, ka tas neko nepavēsta. Nu, ne gluži – ja skaitlis ir augsts, tas var nozīmēt, ļoti daudzas lietas, kas nav kārtībā ar pašu lapu, tās saturu vai varbūt pat ar izskatu.

Matēmātiski Bounce Rate aprēķina pēc šādas formulas:

Rb= Tv / Te

kur

Rb= Atlēcienu rādītājs

Tv= Kopējais pameklētaju skaitlis, kas aplūkoja tikai vienu lapu

Te= Kopējais mājas lapas apmeklētaju skaits

Kāds ir labs Atlēcienu rādītāja skaitlis?

Atlēcienu rādītājs variē plašā dizapozonā, atkarībā no nozares un tipa. Tipisks atlēcienu rādītājs dažādām lapām:

Mājas lapas tips

Vidējais Atlēcienu rādītājs

Piezemēšanās lapa (tikai viena lapa)

70-90%

eKomercijas Lapa

20-40%

Web Portāls

10-30%

Biznesa/Pakalpojumu lapas

40-50%

Satura Lapas (Blogi, Ziņu portāli, utt.)

40-60%

Vai augsts atlēcienu rādītājs ir slikta zīme?

Viennozīmīgi nē! Dažām lapām, tādam kā piezemēšanās- pārdošanas lapām augsts atlēcienu rādītājs, patiesībā, ir vēlams. Tas nozīmē, ka apmeklētāji ir atraduši ko meklējuši un devušies prom. Tas pats ar lapām, kas satur specifisku informāciju (vārdnīcas, statistikas lapas utt.).

Augsts atlēcienu rādītājs nav laba zīme, kuras atkarīgas no lietotāju iesaistīšanās: ziņu portāli, pārdošanas lapas, web portāli. Citām lapām jālūkojas pēc konteksta. Ja lapas mēŗķis ir iegūt informāciju no lietotājiem cik vien ātri iespējams, tad augsts atlēcienu rādītajs ir pilnībā pieņemams.

Bet blogam ir tipiski, ka apmeklētājs ienāk konkrētā lapā, meklējot informāciju, izlasa to un nekas cits to vairāk arī neinteresē. Un tas tiek ieskaitīts kā atlēciens, lai arī apmeklētājs ir uzturējies vairākas minūtes, iespējams, saglabājis to gramatzīmēs un varētu būt ieinteresēts apmeklēt lapu atkal. Var jau redzēt,ka ir daļa apmeklētāju, kas atgriežas pa tiešo – tātad visticamākais,ka no grāmatzīmēm.

Kā var uzlabot Atlēcienu Rādītāju?

Atlēciena rādītāja uzlabošana viss kopā jau ir mazliet cits lauciņš, kas vairāk piemērots UI/UX dizainerim un mārketinga speciālistiem.

Iesākumā, var sekot šiem punktiem:

  • Pārliecināties, ka lapa nav haosaina un pa to ir viegli pārvietoties.

  • Izvairīties no pārlieku daudz reklāmām.

  • Nodrošināt, ka lapas ielāde ir tik ātra cik vien iespējams (lapas ātruma mērītājs)

  • Jānodrošina, ka ārējās saites atveras jaunā logā.

  • Piedāvāt labu un atbilstošu saturu.

  • Izvairīties no uzlēcošajām reklāmām.

Alternatīvs veids, kas noderīgs blogiem ir ievietot mazu javaskript kodu pirms noslēdzošā </body> taga.

<script type="text/javascript"> (function (tos) { window.setInterval(function () { tos = (function (t) { return t[0] == 50 ? (parseInt(t[1]) + 1) + ‘:00’ : (t[1] || ‘0’) + ‘:’ + (parseInt(t[0]) + 10); })(tos.split(‘:’).reverse()); window.pageTracker ? pageTracker._trackEvent(‘Time’, ‘Log’, tos) : _gaq.push([‘_trackEvent’, ‘Time’, ‘Log’, tos]); }, 10000); })(’00’); </script>

Šīs dažas koda rindiņas paziņos statistikai par katrām 10 sekundēm, kuras lietotājs ir pavadījīs lapā, līdz ar to bounce rate no konkrētā apmeklētaja būs 0% un tiks iegūts arī reālāki dati par apmeklējuma ilgumu, kas līdz šim bija maldinoši un, ja apmeklētājs nedevās uz citu lapu, bet pavadīja lapā 10 minūtes, pēc kurām devās prom uzrādījās, kā 0 sekunžu apmeklējums. Pēc koda pievienošanas mana bloga bounce rate no 80% ir nokritis līdz ~10% un vidējais apmeklējuma ilgums ir 10minūtes. iepriekšejo 1,2 minūšu vietā. Tākā tagad varu daudz skaidrāk analizēt statistikas datus.
Šo kodu var pilnīgi droši ievietot un nekādas sankcijas no google nedraud.

 Lai arī Google Analītikai ir savi mīnusi, tie tiek kompensēti ar to, ka pakalpojums ir bezmaksas un to var pielāgot un izmantot pēc sirds patikas.

Kādu Tu statistikas rīku lieto un kāda ir Tava pieredze Atlēcinu Rādītāja mazināšanā? Padalies komentāros!

0 atbildes

Atbildēt

Vēlies pievienoties diskusijai?
Droši piedalies!

Atbildēt

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.