Labākās bezmaksas antivīrusu programmas uzņēmumiem un mājām

Daudziem cilvēkiem datora ātrdarbība palēlinās un paroles tiek uzlauztas, jo nav izvēlēta laba antivīrusa programma. Vēl sāpīgāk programmas neesamība ir uzņēmumiem un to mājas lapām, jo tas apdraud uzņēmuma sekmīgu darbību. Tiem, kam naudas daudz var iegādāties, kādu no maksas risinājumiem, tādu kā Kaspersky vai citu. Bet mazajiem uzņēmumiem vērtīgāk naudu ieguldīt jaunākā datortehnikā, jo ar bezmaksas risinājumiem var tīri labi iztikt.
Tāpat arī neaizmirsīsim telefonus un planšetdatorus, kas bieži vien ir vieglāk izspiegojami kā mājas datori.
Kā datorsistēmu tehniķim ir sanācis izmēģināties daudzas bezmaksas antivīrusu programmas, tādēļ laika gaitā ir izskristalizējušies favorītes ar kurām tad padalos.

Bezmaksas antivīrusu programmas mājas lietotājiem

Nav ieteicams izmantot pirātiskos antivīrusus mājas datora vajadzībām, jo šādi tas jau var tikt ieinstalēts ar spiegu programām, turklāt, to būs problēmas atjaunot, kad iznāks jauna programmas versija.

AVAST free antivirus

avast bezmaksas antiviruss

Kā pirmo vēlos atzīmēt Avast antivīrusu, kuru izmanto vairāk kā 220miljonu lietotāju pasaulē, tajā skaitā mani pašu un tas ir populārākais antivīruss mājas lietotājiem. No lietošanas ērtuma viedokļa – tas ir visai labs aizsardzības rīks, bet prasa sākotnēju iestatīšanu, lai lieki neuztrauktu vienkāršos lietotājus – pēc izmēģinājuma perioda tas ir jāreģistrē uz epastu. Lietotāja interfeiss ir ērts, bet viltīgs, jo cenšas visu laiku ko pārdot, ja nav ieslēgts klusuma režīms var visai bieži dot par sevi ziņu. Šīs programmas patīkamākā īpašība ir smilšukaste, kas ļauj utilizēt vīrusus maigā veidā.

Lejuplādēt AVAST   Telefona aizsardzība

 

Labs antivīruss – 360 Total Security (Cloud)

360 bezmaksas antiviruss mājām

Jaunpienācējs antivīrusu saimē un, patiesībā, iekļauj sevī divas funkcijas – antivīrusu un sistēmas tīrīšanas rīku. Programma gan sķiet jauna, tomēr tā jau pastāv kopš 2005 gada. Instalējās ļoti ātri un pēc ieinstalēšanas paātrināja mana datora darbību, iztīrot 2.2gb nevajadzīgo sīkfailu. Visai iespaidīgi, ko? Ņemot vērā, ka savu datoru mēdzu tīrīt ar CCleaner, tad šī viena programma izdara to pašu. Turklāt tas viss ietīts skaistā un sparotamā dizainā – advancētas funkcijas, bet viss skaidri sakārtots, bez liekām reklāmām. Neatkarīgajos testos arī tas uzrāda vienus no augstākajiem rādītājiem: AV-Test un AV-Comperatives. Cik ir sanācis palietot, tad izskatās,ka 360 Total security varētu izvirzīties manu favorītu topa galvgalī, jo tas izmanto gan savas, gan Avira, gan Bitdefender datubāzes (tikai jāieslēdz). Pilnībā aktīvs antivīruss patērē 80-130mb operatīvās atmiņas, kas  mūsdienu lietotājam var arī neuztraukt ar 4,8 vai 16gb ram, bet ja pagadījies vecāks dators tad ir “performace” režīms, kas patērē vien ap 30mb ram.

Lejuplādēt 360   Antivīrusa applikācija

!!! Ņem vērā, ka kā antivīruss tas strādā pie ieslēgta interneta, ja dators nav pastāvīgi pieslēgts tīmeklim, tad daudz labāks risinājums būs Comodo vai kāda cita no minētajām programām. !!!

Bitdefender pretvīrusu programma

bitdefender-antivirusa-bezmaksas-versijaLai arī Bitdefender mazliet atgādina šaušanas spēles kontrolpaneli, tas, patiesībā, ir ļoti vienkāršs un uzmanību neprasoš antivīruss, kas aizņem pavisam mazu lodziņu un ir tik ar 2 iestatījumiem ieslēgt/izslēgt aizsardzību un automātisko skanēšanu(Patērē līdz 30mb ram). Tam nav nepieciešama nekāda iestatīšana – pēc instalācijas tas ir gatavs darbam, lai arī vīrusu apsēstā datorā instalēties tam var būt problēma. PCmag vērtētāju topā, tā ir visaugstāk novērtētā antivīrusa programma – derēs arī tiem, kas nevēlas neko daudz zināt par antivīrusu un tā darbībām.

Lejuplādēt Bitdefender   Antivīruss telefonam

Lapa 1 no 2
Tālāk   >>

22 atbildes
  1. Inta
    Inta saka:

    Teikšu kā ir: 360 Total, Bitdefender ir pilnīgi nelietojami, jo dators trokšņo un ir tik nobremzēts, ka es tiešām nesaprotu kāpēc šādi draņķi jāpiedāvā kā nez kādi superbrīnumi. Pats tos vispār izmēģināji?

    Reply
    • hugo
      hugo saka:

      Sveika, Inta!
      -360 Total Security lietoju gan pastāvīgi un neko daudz sliktu teikt nevaru. Viens ir tas, ka tas ir Ķīnas produkts un otrs, ka tas nedarbojas bez ieslēgta interneta. Vēl piedevām mēdzu izmantot Emsisoft skeneri, lai pārliecinātos, ka 360 Total neko nav palaidis garām.
      -Bezmaksas Bitdefender nav mans favorīts, bet maksas varētu būt viens no. Bezmaksas versijā ir par maz iespēju, lai saprastu, kas notiek.
      Par datora trokšņošanu varu tikai teikt to, ka tam ir par maz operatīvās atmiņas (mūsdienām) vai arī tam iekšā ir padaudz vīrusu, kas to atmiņu noēd vai arī tas nav tīrīts, līdz ar to ātrdarbība ir lēna, jo tas karst vairāk.
      -Ieteiktu izmantot putekļu sūcēju un izsūkt putekļus no ventilātora apakšpuksē un sānu caurumu aizspiest ar plaukstu, kamēr to dari.
      Otra opcija ir benzīntaks un pūšot sānu caurumā riepu pumpja gaisu izspūst tur tos putekļus.
      Pats labākais būtu izjaukt datoriņu, uzmanīgi iztīrīt un iesmērēt jaunas termopastas. Pārinstalēt operētājsistēmu un palielināt operatīvo atmiņu, kas uzlabos tā atrdarbību.

      Esmu nosaucis gana daudz antivīrusu un neko labāku par velti nemaz nevar gribēt. Avast arī nav ne vainas un cik testēts uz vecākiem datoriem, tas darbojas visai labi 😉

      Reply
    • hugo
      hugo saka:

      Kā tad nav bezmaksas?
      Bezmaksas antivīrusu programmu versijas. Tās nav ar pilnīgām iespējām, ko piedāvā šo programmu maksas versija, taču ir gana labas, lai varētu aizsargāt pamata līmenī.

      Reply
  2. nabadanga
    nabadanga saka:

    Tādus, kā hugo, kuri trafika dēļ ir gatavi sarakstīt savā saitā da jebko, pat par neliešiem par maz nosaukt. Nu, piemēram, Microsoft bezmaksas antivīruss ir mēslu mēsls, kurš ir pēdējais jebkurā aizsardzības testā. Neticat? Te būs svaiga ziņa http://betanews.com/2015/07/11/microsofts-feeble-enterprise-security-and-virus-protection-is-the-worst/. Tas “nepārslogo datoru”? hugo, ieskaties šeit https://www.av-test.org/en/news/news-single-view/endurance-test-does-antivirus-software-slow-down-pcs/. Es varētu pastāstīt arī par pārējiem bezmaksas “labumiem”, bet negribās tērēt laiku.

    Reply
    • hugo
      hugo saka:

      Paldies par atsauksmi. Ja būtu lasījis uzmanīgāk, tad man ir norādīts, ka Microsoft antivīrusam ir problēmas, bet kā opcija tā šā vai tā paliek. Varbūt Tev ir iesakāms, kas labāks uzņēmumiem un bez maksas(!!!)? Ar interesi paklausīšos.
      Tavās saitēs ir visādi antivīrusi salīdzināti pleceu pie pleca bezmaksas ar maksas, līdz ar to tas nekam neder, jo raksts ir par bezmaksas antivīrusiem. 😉
      Es gan zinu citus testus: http://ow.ly/PHiyE
      Pēc paša pieredzes vadoties, uz vecākiem dzelžiem MSE var likt, ja vajadzīgs kaut kas bez iedziļināšanās. Uz sava datora gan nelieku.

      Reply
      • nabadanga
        nabadanga saka:

        Jā, par Microsoft ir pateikts “parastam ofisa darbonim derēs”, kas ir pilnīgi garām. Microsoft antivīrusu vajag nīdēt laukā kur vien var. Ar to ne tikai uzlabosi karmu, bet arī botnetos būs mazāk datoru un mazāk būs cilvēku ar nošifrētiem failiem. Tā nav tukša muldēšana, es to saku no pieredzes.
        Par norādīto “testu”. Atvaino, bet tas nav tests, bet gan kaut kāds bezsakarīgs mērījums. Piemēram, ko lūdzu dod OS ielādes laika mērījums, turklāt bez norādes, vai tas ir pirmās ielādes mērījums, vai kādas nākošās ielādes mērījums? NEKO tas nedod, jo daudziem av ir noslodzes optimizācijas mehānismi, kas darbojas katram ražotājam dažādi. Viens av var būt smags pirmajā ielādē, un viegls nākošajās, otrs vienāds visās. Tieši tas pats ir ar sistēmas mapju skenēšanu. Līdz ar to visus tos diletantu mērījumus var droši izmest miskastē. Es jau norādīju noslodzes testus, kurus ir veikuši profi ar pasaulē zināmu vārdu. Tajos ir pareizi nomērīts palēninājums lietotāja tipveida darbībām un tas ir izdarīts daudzkārt vairāk kā gada garumā.
        Vai drīkst uzzināt, kāpēc tāda vēlme aprakstīt bezmaksas mārketinga instrumentus? Kāda motivācija? Iegūt uzmanību?

        Reply
        • hugo
          hugo saka:

          Skatoties pēc meklējumiem “bezmaksas antivīrus” ir pieprasīta atslēgfrāze un tā kā citi raksti bija vai nu novecojuši vai ne tik sakārtoti es nolēmu, ka tas ir topiks par ko var rakstīt. Nav nemaz tik daudz lietu par ko var rakstīt, ja skatās uz apmeklējumu no google.
          Mans mērķis nebija veidot nomelnojošu rakstu, līdz ar to viss ir, vairāk vai mazāk, neitrāli un cilvēki paši var izvēlēties, kas tīkams. Tāpat cilvēki meklē “microsoft antivīrusu” un kādēļ man viņiem liegt?

          Nevēlos gan piekrist, ka visi šie ir mārketinga rīki – šie antivīrusi arī darbojās, jautājums ir cik labi, salīdzinot ar maksas versijām, bet lielākoties vienkāršiem ļautiņiem, kas daudz nekačā un neinstelē pilnīgi pietiek. Es pazīstu arī ļautiņus, kas ir bez līkiem pirkstiem un lieto MS Deffender bez problēmām, ir arī tādi, kas nelieto nevienu antivīrusu, jo pārzin sitēmu kā savus 5 pirkstus.
          Būs cilvēki, kas ložņās pa tumšiem interneta stūriem un saķers vīrusus jebkurā gadījumā.
          Citi sainstelē vairakus antivīrusus un sūdzās, ka dators lēns. Katrs ir unikums. 😀
          Viens ir skaidrs, ka uzņēmumiem nav daudz bezmaksas iespēju, ja nu vienīgi Comodo.

          Reply
  3. nabadanga
    nabadanga saka:

    Ir tāds mārketinga modelis “freemium”, kas ekspluatē cilvēku ticību brīnumiem jeb to, ka kaut ko var dabūt par velti. Tas paredz produktu bezmaksas versiju izplatīšanu zīmola atpazīstamības vairošanai un daļā gadījumu maksas versiju pārdošanai caur bezmaksas mārketinga rīkiem. Microsoft šeit ir izņēmums, bet šī kompānija nekādās aizsardzības dēļ, manuprāt, nav apskatāma kā antivīrusu ražotājs. Saskaņā ar “freemium” mārketinga modeļa būtību tu tagad esi kļuvis par vairāku kompāniju mārketinga programmu sastāvdaļu, kas apmaiņā pret trafiku popularizē viņu zīmolus jeb, citiem vārdiem, tu izmanto “bezmaksas antivīrusu” tēmu, lai iegūtu apmeklētājus savai vietnei, kas piedāvā tavus maksas pakalpojumus web dizainā utt.

    “Freemium” modelim antivīrusos nebūtu ne vainas. Bet pastāvīgi uzrodas cilvēki, kuri, balstoties uz sava vienīgā datora vai dažu datoru “statistiku” sludina, ka ar bezmaksas antivīrusu, kurš paredzēts maksas versijas iepārdošanai, ir pietiekoši pat uzņēmumam. Bezmaksas antivīruss uzņēmumiem! Varbūt tad apskatīsim bezmaksas iespējas izveidot uzņēmuma logo, vizītkartes un veidlapas, izmantojot bezmaksas servisus internetā? 🙂 Vai bezmaksas rīkus korporatīvo lapu veidošanai? Skan, kā minimums, nenopietni, vai ne?

    Reply
    • hugo
      hugo saka:

      Zinu un saprotu “freemium”, bet kā jau iepriekš minēju, tad uzņēmumiem nav daudz variantu, lai iegūtu bezmaksas antivīrusu. Un tad ir jāskatās, kas tas ir par uzņēmumu, kas ir darbinieki, kāds tīkls un kādam nolūkam datori lietoti. Jo var gadīties, ka maksas antivīruss galā sanāks lētāk par zaudējumiem no datoru pārinstalēšanas, tīkla uzstādīšanas, dzelžu remonta un darba produktivitātes aspektiem. Es daudzus gadus strādāju arhitektu birojā un varu teikt, ka man neradās daudz vajadzību pēc maksas antivīrusiem. Firewall mēs nelietojām, jo tas apgrūtināja darbošanos tīklā. Lai arī nevaru sacīt, ka ja būtu atļāvušies Kaspersky es par to dikti žēlotos. Micro uzņēmumiem sākotnēji ar tādu kā Comodo būs labi un tādēļ ir šis raksts.
      Mājas lietotājiem ar Avast + firewall būs visai droši.

      Ja runājam par dizainu, tad var, protams, bezmaksas izveidot Logo, mājas lapas un arī vizītkartes, bet tam būs savi mīnusi tāpat kā ar bezmaksas antivīrusiem.
      1. Rezultāts var būt ģenērisks un neprofesionāls.
      2. Nebūs padomāts par logo tiražešanu dažādos formātos un situācijās.
      3. Tāds produkts nepiesiastīs klientus un neveicinās pārdošanu.
      4. Būs iztērēts laiks, lai apgūtu tos rīkus un visbiežak aizmirsts par nepieciešamību apgūt arī kompozīciju, krāsu mācībās, burtu mācības utt.
      5. Mājas lapai nebūs tāds apmeklējums, kādu vēlētos, jo tomēr zpastāv meklēšanas algoritmi un citas nianses,kas ir jāzin veidojot weblapas. Tāpat arī tas prasīs gaužām ilgu laiku, ko labāk pavadīt pelnot naudu ar savu tiešo biznesu, nevis simbolisku līdzekļu ekonomiju.

      Reply
  4. Loliks
    Loliks saka:

    Uzinstalēju 360 Total Security (Cloud). Šis noskenēja kompi neticami īsā laikā ~1,5min. Nez’ vai tas ir iespējams. Salīdzinoši citi antivīrusi tomēr ar full scan ņemās kādas 20…30min.

    Jautājums: ko vēl šim vajag ieslēgt / atslēgt? Vai viss lai paliek by default?

    Reply
    • hugo
      hugo saka:

      Ja vēl neesi ieslēdzis, tad “Virus Scan” sadaļā var ieslēgt Avira un Bitdefender moduļus. Tur ir tādas ikoniņas. Man gan Bitdefender ir atslēgts, lai ēstu mazliet masāk resursus, bet uz skanēšanu var ieslēgt. Firewall, ja tiek izmantots, tad viņš var strādāt. Defenderi, ja iespējams labāk atinstelēt vispār.
      Papildu skanēšanai es izmantoju Emsisoft Emergency Kit.

      Reply
        • hugo
          hugo saka:

          It kā nē, bet viss kas ir lieks kautkādā brīdī var traucēt. Un ar antivīrusiesm vispār vajag būt uzmanīgam un skatīties vai nav uzinstalējušies vairāki, jo tad jau resursus var rīt ne pa jokam.

          Reply
  5. Loliks
    Loliks saka:

    Vēl…. tas 360 Total Security, protams atslēdz winows defenderi. Kā tur paliek ar firewall?

    Reply
      • Boss
        Boss saka:

        Tas saucās. Neko nezinu, bet tāpat te ielikšos.
        O, kurpnieks par zobārstu uzmeties :))) Labāk Hugo pastāsti mums par bezmaksas dizaina un SEO iespējām :)))

        Reply

Atbildēt

Vēlies pievienoties diskusijai?
Droši piedalies!

Atbildēt

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.