Labākās bezmaksas antivīrusu programmas uzņēmumiem un mājām

Lapa 2 no 2
<<   Atpakaļ

Labākais vīrusu skaneris – Emsisoft Emergency Kit

emsisoft, vīrusu skeneris

Tākā neviena antivīrusu programma nenāk ar 100% aizsardzības garantiju un vīrusi var nemanāmi paslīdēt garām. Ieteicams izmantot otru programmu un šādā gadījumā Emsisoft būs laba izvēle. Antivirus tas nav, bet labs skaneris gan. Programmu var palaist pataisno – bez instalācijas, mazinot konfliktu gadījumus ar jau esošo aizsardzības programatūru. Šī ir visai vienkrāša programmiņa, kas izmanto dubultu skenēšanu augsti novērtēta AV-Comparatives testos – 100% gadījumos vīrusi tikuši atrasti. Izmanto gan Kaspersky, gan Bitdefender datubāzes. Ērti pārnēsājams iekš USB flash drive un lietojams gadījumos, kad nav iespējams neko uzinstalēt uz datora – t.i. vai nu administrādtors ir liedzis šādu iespēju vai vīrusi ir nookupējuši datoru.

Emsisoft   Antivīrusa applikācija

Vēl dažas programmas, kuras var apsvērt savai aizsardzībai:

Ja nu gadījumā neapmierina manis izvēlētās labākās programmas, tad var iet klasiskāku ceļu un izmantot šos rīkus, kas arī sniedz visai labu aizsardzību.

Avira Free Antivirus

Avira ir uzticams sabiedrotais datora aizsardzībā. Visu laiku uzrauga datoru, lai noķertu kaitēkļus.

ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall

Ja kaut kā standarta Windows ugunsmūris nevieš uzticību, tad Zone alarm piedāvā vienkāršu antivīrusu ar saderīgu ugunsmūri.

Baidu Cloud Antivirus Līdzīgi kā 360 Total security arī šis izmanto vairākas datubāzes un bonusā vēl pieejams Latviešu valodā un strādā tikai ar ieslēgtu internetu.

Antivīrusu ātrs salīdzinājums:

Bezmaksas antivīrusa programmas uzņēmumiem:

Comodo Internet Security

comodo-internet-security-antivirussComodo Internet Security  ir pilnīgs vīrusu un spiegu programmu ķērājs. Tas spēj neilaist vīrusus un hakerus sitēmā kā arī atrast, un likvidēt tos, ieksaitot spiegu programmas. Tas izmanto, gan lokālos, gan mākoņservisa datus, lai diagnosticētu ļaundabīgās programmas un skriptus, tādēļ programma vienmēr izmanto jaunākos dignosticēšanas rīkus, pat ja tā nav, labu laiciņu, atjaunota. Comodo ir viens no advancētākajiem antivīrusiem, kāds manīts, bet izlecošie lodziņi var arī pamatīgi nokaitināt, tādēļ vienkāršiem lietotājiem par skādi nenāks uzlikt Game mode, kas tad arī,ļaus netraucēti strādāt. Labs rīks cilvēkiem, kuriem patīk visu kontrolēt. Komerc-licence: Comodo Security licence 2.1 punktā apgalvo, ka tā var tikt izmantota pilnībā bez maksas komerciālām un personālām vajadzībām. Ņem vērā, ka licence tiek atjaunota līdz ar katru programmas galvenās versijas atjaununinājumu, tādeļ ir vērts sekot līdzi tās saturam. Lietošanas ērtums: Šajai programai vēlos afišēt lietošanas sarežģītību, laikam ejot, interfeiss gan tiek uzlabots, bet iespēju tur ir daudz un tas arī var likt samulst. Pēc savas pieredzes varu sacīt, lai ar programma ir visai pilnīgs risinājums un turpat ir pieejams arī ugunsmūris un viss kas cits, nav ērtākais rīks gala lietotājam. Sarežģītības ziņā šo var pievienot pie mājas lapu antivīrusa rīkiem. Īstiem IT speciālistiem Comodo varētu būt viens no favorītiem, jo  ļaujas plašai konfigurācijai.

Lejuplādēt Comodo   Mobīlā applikācija

Microsoft bezmaksas antivīruss

Security Essentials antivīrusa programmaMicrosft Security Essentials ir rīks gan mājas lietotājiem, gan uzņēmumiem, kuri izmanto ne vairāk kā 10 datora darbstacijas. Programma pieejama arī Latviešu valodā un nāk standarta komplektācijā Windows 8 operētājsistēmai. Lai nu kā ierobežojumi pastāv un šo antivīrusu aizliegts izmantot valsts un mācību iestādēm. Sīkāk par licences nosacījumiem var lasīt Microsfot mājas lapā. Šis antivīruss ļoti labi integrējas ar Windows operētājsistēmām un nepārslogo to, piemērots vienkāršiem cilvēkiem, kuri daudz nekā no datoriem nesaprot. Un tas, diemžēl, arī nozīmē, ka aizsardzība nav tik laba (parastam ofisa darbonim derēs). Šeit testos var redzēt, ka MSE uzrāda ļoti zemus radītājus, salīdzinot ar konkurentiem.

Lejuplādēt Microsoft

Opensource antivīruss – Immunet un ClamAV

ClamAV bezmaksas opensource antivīruss

Īstiem programmētājiem nepietiek ar viekāršu programmu vajag taču pašiem ierakstīt savas komandas, tādēļ ir arī atvērtā koda risinājums. Bezmaksas Imunet antivīrusam nav nekādu ierobežojumu, tādēļ to var lietot gan mājās gan darbā. Šo apgalvojumu var atrast ClamAV FAQ mājas lapā, zem 4. punkta. Abi divi ClamAV  un Imunet ir paņemti SourceFire paspārnē, tādēļ arī var manīt Imunet FAQ ClamAV mājas lapā. Ir gadījies lietot Clam datoram darbā, kad Comodo izrādījās pārāk paranoisks, lai darbotos tīklā, bet nevaru padalīties ar to cik efektīvs tas bija, jo no tā nesaņēmu nekādu ziņu, tikai sistēmas atjaunošana.

Immunet

 

Nano Antivirus

Nano bezmaksas antivīrussNano Antivirus ir sertificēta un godalgota drošības programma, kas izmanto savus individuālos drošības risinājumus. Nano piedāvā gan lejuplādējamu antivīrusa versiju, gan interneta skaneri, kas ļauj lietotājiem gan aizsargāt sistēmas, gan pārbaudīt failus internetā. Nano piedāvā relāla laika aizsardzību datoram, interneta pārlūkošanai un lejuplādēm. Salīdzinot ar citiem, tas gan aizņem ap 400mb vietas, kas ir visai daudz priekš antivīrusa, bet toties operatīvās atmiņas patēriņš ir tikai 8mb. Jāsaka, gan,ka šis antivīruss ir efektīvs tieši pret ificētām interneta lapām, vīrusu atrašanā tas ir pielīdzināms security essentials. Komerc-licence: Kā visai īsajā licencē  rakstīts Antivīrusa programma ir bezmaksas jebkādām organizācijām, to var kopēt, izplatīt bez nekādiem ierobežojumiem. Tāpat ir pieejama multi licences versija priekš daudziem datoriem.

Lejuplādēt Nano

Bezmakasas antivīruss spraudnis mājas lapai

Vai tad mājas lapai arī vajag antivīrusu? Jā, gan tāpat kā galda dators arī mājaslapa atrodas uz savas operētājsistēmas Windows vai Linux un tādejādi ir svarīgi, lai mājas lapa netiktu uzlauzta un sabojāta, vai izmantota kādiem citiem mērķiem kā tas sākotnēji paredzēts. Neizmantojot nekādu aizsardzību lapas ātrdarbība un stabilitāte samazinās. Bez tam google diskvalificē lēnas, inficētas un raustīgas mājas lapas. To jau Tu nevēlies, lai lapa nedarbojas, ko? Ar mājas lapas antivīrusa drošības spraudņiem ir tā, ka vērā ņemami antivīrusi nav  tie vienkāršākie rīki un ir ļoti labi jāzin kuras no spraudņa funkcijām var lietot konkrētajai sistēmai. Tādēļ šī informācija vairāk ir advancētiem lietotājiem. Ja izmanto WordPress kā satura vadības sistēmu, tad šodien ir Tava laimīgā diena, jo nevienai citai CMS nav tik daudz antivīrusa skaneru kā wordpress platformai:

WP Antivirus Site Protection

wordpress antivīrusa spraudnisWP Antivirus Site Protection ir drošības spraudnis, lai diagnosticētu un izdzēstu vīrusus un ļaunprātīgas koda rindiņas. Tas spēj atklāt caurumus, trojānus, tārpus, rotkitus, reklāmas, spiegu programmas u.c. Šis spraudnis analizē ne tikai veidnes failus, bet visu wordpress instalāciju, tajā skaitā, satura mapīti un spraudņus. Īpaši piemērots tiem, kam patīk lejuplādēt kodu no torrentiem un citām bezmakas lapām – būsi pārsteigts cik daudz bonusu ir sarūpēts failos! Ir pieejami arī advancētāki rīki, bet šoreiz  es lieku uzsvaru uz vienkāršību un lietošanas ērtumu.

WP Security

Ja esi Joomla lietotājs, tad bezmaksas spraudni jau atrast ir grūtāk, bet ir:

Incapsula – bezmaksas antivīrusa versija

Incapsula bezmaksas antivīrusa spraudnis

Incapsula mājas lapas drošības un ātruma spraudnis ļauj visu procesus kontrolēt no Joomla vadības paneļa. Spraudnis sevī iekļauj aizsardzību pret spama botiem, viltus reģistrācijas, lapas koda zadzībām. Antivīruss sevī iekļauj arī CDN (content delivery network) iespējas, kas ir mākoņserviss mājas lapām. Aizmuguras panelī varēs redzēt arī statistiku par reālajiem apmeklētajiem, botiem un lapas ātrdarbību.

Incapsula

Lapa 2 no 2
<<   Atpakaļ

22 atbildes
 1. Inta
  Inta saka:

  Teikšu kā ir: 360 Total, Bitdefender ir pilnīgi nelietojami, jo dators trokšņo un ir tik nobremzēts, ka es tiešām nesaprotu kāpēc šādi draņķi jāpiedāvā kā nez kādi superbrīnumi. Pats tos vispār izmēģināji?

  Reply
  • hugo
   hugo saka:

   Sveika, Inta!
   -360 Total Security lietoju gan pastāvīgi un neko daudz sliktu teikt nevaru. Viens ir tas, ka tas ir Ķīnas produkts un otrs, ka tas nedarbojas bez ieslēgta interneta. Vēl piedevām mēdzu izmantot Emsisoft skeneri, lai pārliecinātos, ka 360 Total neko nav palaidis garām.
   -Bezmaksas Bitdefender nav mans favorīts, bet maksas varētu būt viens no. Bezmaksas versijā ir par maz iespēju, lai saprastu, kas notiek.
   Par datora trokšņošanu varu tikai teikt to, ka tam ir par maz operatīvās atmiņas (mūsdienām) vai arī tam iekšā ir padaudz vīrusu, kas to atmiņu noēd vai arī tas nav tīrīts, līdz ar to ātrdarbība ir lēna, jo tas karst vairāk.
   -Ieteiktu izmantot putekļu sūcēju un izsūkt putekļus no ventilātora apakšpuksē un sānu caurumu aizspiest ar plaukstu, kamēr to dari.
   Otra opcija ir benzīntaks un pūšot sānu caurumā riepu pumpja gaisu izspūst tur tos putekļus.
   Pats labākais būtu izjaukt datoriņu, uzmanīgi iztīrīt un iesmērēt jaunas termopastas. Pārinstalēt operētājsistēmu un palielināt operatīvo atmiņu, kas uzlabos tā atrdarbību.

   Esmu nosaucis gana daudz antivīrusu un neko labāku par velti nemaz nevar gribēt. Avast arī nav ne vainas un cik testēts uz vecākiem datoriem, tas darbojas visai labi 😉

   Reply
  • hugo
   hugo saka:

   Kā tad nav bezmaksas?
   Bezmaksas antivīrusu programmu versijas. Tās nav ar pilnīgām iespējām, ko piedāvā šo programmu maksas versija, taču ir gana labas, lai varētu aizsargāt pamata līmenī.

   Reply
 2. nabadanga
  nabadanga saka:

  Tādus, kā hugo, kuri trafika dēļ ir gatavi sarakstīt savā saitā da jebko, pat par neliešiem par maz nosaukt. Nu, piemēram, Microsoft bezmaksas antivīruss ir mēslu mēsls, kurš ir pēdējais jebkurā aizsardzības testā. Neticat? Te būs svaiga ziņa http://betanews.com/2015/07/11/microsofts-feeble-enterprise-security-and-virus-protection-is-the-worst/. Tas “nepārslogo datoru”? hugo, ieskaties šeit https://www.av-test.org/en/news/news-single-view/endurance-test-does-antivirus-software-slow-down-pcs/. Es varētu pastāstīt arī par pārējiem bezmaksas “labumiem”, bet negribās tērēt laiku.

  Reply
  • hugo
   hugo saka:

   Paldies par atsauksmi. Ja būtu lasījis uzmanīgāk, tad man ir norādīts, ka Microsoft antivīrusam ir problēmas, bet kā opcija tā šā vai tā paliek. Varbūt Tev ir iesakāms, kas labāks uzņēmumiem un bez maksas(!!!)? Ar interesi paklausīšos.
   Tavās saitēs ir visādi antivīrusi salīdzināti pleceu pie pleca bezmaksas ar maksas, līdz ar to tas nekam neder, jo raksts ir par bezmaksas antivīrusiem. 😉
   Es gan zinu citus testus: http://ow.ly/PHiyE
   Pēc paša pieredzes vadoties, uz vecākiem dzelžiem MSE var likt, ja vajadzīgs kaut kas bez iedziļināšanās. Uz sava datora gan nelieku.

   Reply
   • nabadanga
    nabadanga saka:

    Jā, par Microsoft ir pateikts “parastam ofisa darbonim derēs”, kas ir pilnīgi garām. Microsoft antivīrusu vajag nīdēt laukā kur vien var. Ar to ne tikai uzlabosi karmu, bet arī botnetos būs mazāk datoru un mazāk būs cilvēku ar nošifrētiem failiem. Tā nav tukša muldēšana, es to saku no pieredzes.
    Par norādīto “testu”. Atvaino, bet tas nav tests, bet gan kaut kāds bezsakarīgs mērījums. Piemēram, ko lūdzu dod OS ielādes laika mērījums, turklāt bez norādes, vai tas ir pirmās ielādes mērījums, vai kādas nākošās ielādes mērījums? NEKO tas nedod, jo daudziem av ir noslodzes optimizācijas mehānismi, kas darbojas katram ražotājam dažādi. Viens av var būt smags pirmajā ielādē, un viegls nākošajās, otrs vienāds visās. Tieši tas pats ir ar sistēmas mapju skenēšanu. Līdz ar to visus tos diletantu mērījumus var droši izmest miskastē. Es jau norādīju noslodzes testus, kurus ir veikuši profi ar pasaulē zināmu vārdu. Tajos ir pareizi nomērīts palēninājums lietotāja tipveida darbībām un tas ir izdarīts daudzkārt vairāk kā gada garumā.
    Vai drīkst uzzināt, kāpēc tāda vēlme aprakstīt bezmaksas mārketinga instrumentus? Kāda motivācija? Iegūt uzmanību?

    Reply
    • hugo
     hugo saka:

     Skatoties pēc meklējumiem “bezmaksas antivīrus” ir pieprasīta atslēgfrāze un tā kā citi raksti bija vai nu novecojuši vai ne tik sakārtoti es nolēmu, ka tas ir topiks par ko var rakstīt. Nav nemaz tik daudz lietu par ko var rakstīt, ja skatās uz apmeklējumu no google.
     Mans mērķis nebija veidot nomelnojošu rakstu, līdz ar to viss ir, vairāk vai mazāk, neitrāli un cilvēki paši var izvēlēties, kas tīkams. Tāpat cilvēki meklē “microsoft antivīrusu” un kādēļ man viņiem liegt?

     Nevēlos gan piekrist, ka visi šie ir mārketinga rīki – šie antivīrusi arī darbojās, jautājums ir cik labi, salīdzinot ar maksas versijām, bet lielākoties vienkāršiem ļautiņiem, kas daudz nekačā un neinstelē pilnīgi pietiek. Es pazīstu arī ļautiņus, kas ir bez līkiem pirkstiem un lieto MS Deffender bez problēmām, ir arī tādi, kas nelieto nevienu antivīrusu, jo pārzin sitēmu kā savus 5 pirkstus.
     Būs cilvēki, kas ložņās pa tumšiem interneta stūriem un saķers vīrusus jebkurā gadījumā.
     Citi sainstelē vairakus antivīrusus un sūdzās, ka dators lēns. Katrs ir unikums. 😀
     Viens ir skaidrs, ka uzņēmumiem nav daudz bezmaksas iespēju, ja nu vienīgi Comodo.

     Reply
 3. nabadanga
  nabadanga saka:

  Ir tāds mārketinga modelis “freemium”, kas ekspluatē cilvēku ticību brīnumiem jeb to, ka kaut ko var dabūt par velti. Tas paredz produktu bezmaksas versiju izplatīšanu zīmola atpazīstamības vairošanai un daļā gadījumu maksas versiju pārdošanai caur bezmaksas mārketinga rīkiem. Microsoft šeit ir izņēmums, bet šī kompānija nekādās aizsardzības dēļ, manuprāt, nav apskatāma kā antivīrusu ražotājs. Saskaņā ar “freemium” mārketinga modeļa būtību tu tagad esi kļuvis par vairāku kompāniju mārketinga programmu sastāvdaļu, kas apmaiņā pret trafiku popularizē viņu zīmolus jeb, citiem vārdiem, tu izmanto “bezmaksas antivīrusu” tēmu, lai iegūtu apmeklētājus savai vietnei, kas piedāvā tavus maksas pakalpojumus web dizainā utt.

  “Freemium” modelim antivīrusos nebūtu ne vainas. Bet pastāvīgi uzrodas cilvēki, kuri, balstoties uz sava vienīgā datora vai dažu datoru “statistiku” sludina, ka ar bezmaksas antivīrusu, kurš paredzēts maksas versijas iepārdošanai, ir pietiekoši pat uzņēmumam. Bezmaksas antivīruss uzņēmumiem! Varbūt tad apskatīsim bezmaksas iespējas izveidot uzņēmuma logo, vizītkartes un veidlapas, izmantojot bezmaksas servisus internetā? 🙂 Vai bezmaksas rīkus korporatīvo lapu veidošanai? Skan, kā minimums, nenopietni, vai ne?

  Reply
  • hugo
   hugo saka:

   Zinu un saprotu “freemium”, bet kā jau iepriekš minēju, tad uzņēmumiem nav daudz variantu, lai iegūtu bezmaksas antivīrusu. Un tad ir jāskatās, kas tas ir par uzņēmumu, kas ir darbinieki, kāds tīkls un kādam nolūkam datori lietoti. Jo var gadīties, ka maksas antivīruss galā sanāks lētāk par zaudējumiem no datoru pārinstalēšanas, tīkla uzstādīšanas, dzelžu remonta un darba produktivitātes aspektiem. Es daudzus gadus strādāju arhitektu birojā un varu teikt, ka man neradās daudz vajadzību pēc maksas antivīrusiem. Firewall mēs nelietojām, jo tas apgrūtināja darbošanos tīklā. Lai arī nevaru sacīt, ka ja būtu atļāvušies Kaspersky es par to dikti žēlotos. Micro uzņēmumiem sākotnēji ar tādu kā Comodo būs labi un tādēļ ir šis raksts.
   Mājas lietotājiem ar Avast + firewall būs visai droši.

   Ja runājam par dizainu, tad var, protams, bezmaksas izveidot Logo, mājas lapas un arī vizītkartes, bet tam būs savi mīnusi tāpat kā ar bezmaksas antivīrusiem.
   1. Rezultāts var būt ģenērisks un neprofesionāls.
   2. Nebūs padomāts par logo tiražešanu dažādos formātos un situācijās.
   3. Tāds produkts nepiesiastīs klientus un neveicinās pārdošanu.
   4. Būs iztērēts laiks, lai apgūtu tos rīkus un visbiežak aizmirsts par nepieciešamību apgūt arī kompozīciju, krāsu mācībās, burtu mācības utt.
   5. Mājas lapai nebūs tāds apmeklējums, kādu vēlētos, jo tomēr zpastāv meklēšanas algoritmi un citas nianses,kas ir jāzin veidojot weblapas. Tāpat arī tas prasīs gaužām ilgu laiku, ko labāk pavadīt pelnot naudu ar savu tiešo biznesu, nevis simbolisku līdzekļu ekonomiju.

   Reply
 4. Loliks
  Loliks saka:

  Uzinstalēju 360 Total Security (Cloud). Šis noskenēja kompi neticami īsā laikā ~1,5min. Nez’ vai tas ir iespējams. Salīdzinoši citi antivīrusi tomēr ar full scan ņemās kādas 20…30min.

  Jautājums: ko vēl šim vajag ieslēgt / atslēgt? Vai viss lai paliek by default?

  Reply
  • hugo
   hugo saka:

   Ja vēl neesi ieslēdzis, tad “Virus Scan” sadaļā var ieslēgt Avira un Bitdefender moduļus. Tur ir tādas ikoniņas. Man gan Bitdefender ir atslēgts, lai ēstu mazliet masāk resursus, bet uz skanēšanu var ieslēgt. Firewall, ja tiek izmantots, tad viņš var strādāt. Defenderi, ja iespējams labāk atinstelēt vispār.
   Papildu skanēšanai es izmantoju Emsisoft Emergency Kit.

   Reply
    • hugo
     hugo saka:

     It kā nē, bet viss kas ir lieks kautkādā brīdī var traucēt. Un ar antivīrusiesm vispār vajag būt uzmanīgam un skatīties vai nav uzinstalējušies vairāki, jo tad jau resursus var rīt ne pa jokam.

     Reply
 5. Loliks
  Loliks saka:

  Vēl…. tas 360 Total Security, protams atslēdz winows defenderi. Kā tur paliek ar firewall?

  Reply
   • Boss
    Boss saka:

    Tas saucās. Neko nezinu, bet tāpat te ielikšos.
    O, kurpnieks par zobārstu uzmeties :))) Labāk Hugo pastāsti mums par bezmaksas dizaina un SEO iespējām :)))

    Reply

Atbildēt

Vēlies pievienoties diskusijai?
Droši piedalies!

Atbildēt

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.