Bezmaksas mājas lapa vai tas ir to vērts?

Kāda ir jūsu izvēle, kad nepieciešams izveidot mājas lapu, lai reklamētu savu uzņēmuma pakalpojumus vai tirgotu preces internetā vai arī izveidotu savu portfolio? Ir daudz pakalpojumu, kas ļauj izveidot bezmaksas mājas lapu, nezinot programmēšanas vai satura vadības sistēmu uzbūvi. Bet vai tas ir to vērts? Vai ir vērts tērēt laiku un enerģiju un galvenais, vai tas sniedz vēlamo rezultātu? Daži teiks, ka protams, tas ir to vērts, jo rezultāts neatšķiras no mājas lapu dizaineru pakalpojumiem un tu ietaupi līdzekļus.

Šad tad saņemu jautājumu par to, kuros servisos labāk veidot bezmaksas mājas lapu. Saņēmu, apmēram, šādu jautājumu:

Es vēlos izveidot mazu, vienkāršu interneta veikalu un portfolio saviem izstrādājumiem (bērnu rotaļlietām un eko precēm).

Vai wix.com būtu piemērotākais tam? Īsa atbilde – tas atkarīgs no servisa.

Izvairies no Flash konstruktoriem!

Es aplūkoju wix.com un tas šķita lieliski dizainēts un ērts rīks līdz sapratu, ka tas veido flash mājas lapas, kas padara to par nederīgu, kā vien interneta vizītkartei vai brošūrai. Mājas lapas, kas pilnībā izmanto flash visdrīzāk netiks indeksētas meklētājos kā Google un jūs neviens nevarēs atrast, ja vien precīzi meklētājā neierakstīs jūsu lapas nosaukumu. Ja jūs vēlaties, lai lapa ir tīri personīga un par to uzzina tikai tie kuri ir saņēmuši no jums vizītkarti, ar mājas lapas adresi uz tās, šāds risinājums varētu jums derēt. Piebilstot, ka šis serviss nepiedāvā pilnībā latviskot jūsu lapu. Lūk viens no paraugiem, kas izmanto wix. Ko jūs domājat? Pārējie 99.9% no mums, labāk nepūlieties. Mans padoms ir izvairīties no Wix vai kāda cita servisa, kas izmanto Flash.

Par brīvu ir tikai siers peļu slazdā

Ir daudzi bezmaksas mājas lapu izveides un uzturēšanas pakalpojumu piedavātāji kā Wix un Weebly.com vai Blogger uc. Lai nu kā, lai izveidotu lapu ar savu domēna vārdu vairumā gadījumu jums būs jāizvēlas kāds no maksas plāniem ar ikmēneša maksu no 10$ līdz pat 30$. Jo vairāk jūs maksājat, jo vairāk iespēju dots izvēlēties kādu no papildpakalpojumiem, kas būtībā ir vajdzīgas pamatlietas. Ja jūs izvēlaties bezmaksas plānu var gadīties, ka no jums prasīs regulāri atjaunot lapu vai arī pēkšņi tiks mainīta saistību atruna, kas pēc 30 dienu izmēģinājuma jums liek maksāt ikmēneša maksu. Šie pakalpojumi ir tendēti uz pelnīšanu, tādēļ tiem nav izdevīgi turēt tūkstošiem mājas lapu, lai tikai izpalīdzētu cilvēkiem. Viņiem ir jāpārdod savi papildpakalpojumi noteiktam skaitam cilvēku, lai varētu pastāvēt , kas ir pašsaprotami.

Par mājas lapu ir jāmaksā!

Atklāti sakot, neesmu redzējis nevienu mājas lapu konstruktoru, ko būtu vērts izmantot. (Līdz šim. Varat mani droši pārlabot!) Kādēļ? Tādēļ, ka tie nesniedz pakalpojumus, kam patiešām ir nozīme un sasniedz, tik ļoti gaidīto, rezultātu.

Kam ir nozīme

 • Atslēgvārdu uzmeklēšana Pirms jūs sākat veidot mājas lapu ir nepieciešams izvēlēties kāds temats būs katrai no lapām jūsu kopējā mājas lapā. Ir jāatrod atslēgvārdi, kādus cilvēki izmanto meklēšanā, lai atrastu jūs pakalpojumu veidu un arī ar kādiem atslēgvārdiem būs iespējams izlausties meklēšanas rezultātu augšpusē. Tas ir tas, kas jādara cilvēkam un neviens automatizēts serviss to piedāvāt nespēj. Ja šo soli izlaiž, tad neceriet iegūt jebkādu nozīmīgu apmeklētaju skaitu savā lapā.
 • Mārketinga pamati Katra lapa ir jāveido skaidri zinot, kas būs tās apmeklētāji un ko tie vēlas ieraudzīt un ko jūs vēlaties, lai viņi dara, kad apmeklējuši lapu un arī kā likt viņiem to darīt. Neviens bezmaksas pakalpojumu sniedzējs nav spējīgs to paveikt. Un ja mājas lapa nav viedota domājot par šiem apsektiem, visticamāk, jums neizdosies lapas apmeklētajus piespiest kļūt par klientiem, sekotajiem vai faniem sociālajos tīklos.
 • Popularizēšana Jums ir nepieciešams, lai cilvēki apmeklē mājas lapu. Klātesot sociālajos tīklos un ļaujot jums sekot var radīt zināmu apmeklētāju plūsmu, bet ja ir jāsacenšas ar konkurentiem google meklēšanas rezultātos par katru atslēgvārdu ir nepieciešams, lai citas mājas lapas norāda uz jums saiti. Un atkal saišu radīšana ir kas tāds, kas jāpaveic pašiem cilvēkiem, nevis robotam, lai jūs netiktu diskvalificēti no spēles.

Kam nav nozīmes

Mājas lapu izveide mūsdienās ir kļuvusi daudz, daudz vienkāršāka. Desmit gadus atpakaļ lapas tika veidotas izmantojot sarežģītas tabulu shēmas (ja jūs nezinat ko tas nozīmē, jūs drošivien arī labāk negribat zināt). Tas bija šausmīgi laikietilpīgi un to spēja paveikt tikai retais ar plašu zināšanu bāzi. Šodien jums nav jāzina paši pamati, lai izveidotu mājas lapu. Atklāti sakot, jums ir nepieciešams labs iemesls, lai neizmantotu WordPress satura vadības sistēmu jūsu mājas lapai. Man ir zināšanas, lai izveidotu mājas lapu no nulles, bet šī lapa darbojas uz WordPress platformas. Kādēļ? Tādēļ, kas tas ļauj man rakstīt un labot lapas saturu daudz vieglāk kā jebkura cita platforma. Tai ir daudz bezmaksas spraudņu, kas atvieglina manu darbu un tai ir lieliski SEO rezultāti, jo tā augstu kotējas google meklēšanā (kā tad Tu šeit nonāci?). Internetā ir lieliski servisi kā WordPress.com (bezmaksas ar reklāmām un bez domēna vārda vai 99$/gadā +10$ par pilnu paketi), Blogger.com (bezmaksas ar reklāmām) ar ierobežotām iespējām uzņēmumam, jo tas ir tendēts tieši uz emuāru veidošanu. Mājas lapu uzturēšana ir samērā lēta un lapas izveidošana diezgan viegla(tikai laikietilpīga)… Atkarībā, kas nepieciešams jūsu uzņēmumam – mājas lapa vai personiskais blogs, ir daudz iespēju. Pat iespējams, ka nav nepieciešams algot profesionāli, lai tas to paveiktu jūsu vietā, ja vēlaties ko iemācīties paši. Ja vajadzīgs profesionālis, tad varu piedavāt savus pakalpojumus mājas lapas izveidē un tās satura radīšanā. Mans padoms:

 1. Izmanto WordPress.com pakalpojumus, kas ļauj neuztraukties par mājas lapas uzturēšanu un WordPress blakus lietām.
 2. Izbrīvē laiku, lai apgūtu SEO (meklēšanas rezultātu uzlabošanu), atslēgvārdu uzmeklēšanu. Kā arī neaizmirsti izvietot saites citās mājas lapās, kas norāda uz tavu lapu.

Vai tomēr apzinies, ka ne visas ieceres izdosies paveikt samērīgā laika sprīdī (ja ir daudz laika, tad nav problēmu).Tas ir līdzīgi kā ar automehāniķi vai nu Tu nopērc štrumus, detaļas, eļļas un darbojies pats vai labāk tomēr aizej pie meistara, samaksā lietpratējam un izej no problēm-situācijas ar vieglu smaidu uz lūpām, ar tādu funkcionālitāti kādu vajag, nevis tādu kāda sanāca un vari jautāt, ja kas neskaidrs. Turklāt iegūt klientus, jo mājas lapa ir pārdomāta, ātri strādā, stabila un drošībā.

1 atbildēt
 1. Kārlis
  Kārlis saka:

  Ļoti labs raksts, kas ļauj saprast tās lietas, kurām vajadzētu pievērst uzmanību. Galu galā, kad runājam par kvalitāti, nekas nebūs par brīvu.

  Reply

Atbildēt

Vēlies pievienoties diskusijai?
Droši piedalies!

Atbildēt

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.