Bilžu SEO optimizācija un weblapas ātruma ielādes uzlabošana.

bilžu mozaīka

Bilde no pixabay

Bilžu  SEO optimizācija un faila izmēra samazināšana ir ārkārtīgi svarīgs solis, ja domā par mājas lapas ielādes laiku, kas brīžiem var būt izšķiroši vai cilvēki apmeklē jūsu lapu vai pamet tā arī nesagaidījuši to ielādējoties. Iespējams sēžot mājās pie ātrgaitas interneta to nevar pamanīt, bet tā kā strauji attīstās mobilā interneta lietošana uz planšetdatoriem un viedtelfoniem, šis ir solis, ko nevajadzētu palaist garām. Tāpat nevajag aizmirst par bilžu pielāgošanu meklētājiem, lai tās tiktu indeksētas google bildēs pēc atslēgvārdiem, kas fotogrāfiem var būt izšķirīgi, lai iegūtu jaunus klientus, jo bieži vien nekādas citas apjomīgas informācijas kā bildes lapā ar nav. Tas ir arī iemesls, kādēļ Flash ir beidzis savu pastāvēšanu, jo pamatā tas sastāv no grafikām un attēliem, ko meklētājs nespēj nolasīt + lapas ielādes laiks.

Ja vēl domā, kas ir seo, tad izlasi šo rakstu: Kas ir seo optimizācija.

Lūk viena no mājas lapām, kas veiksmīgi izmanto bildes:
www.spotify.com

Kādēļ nepieciešama bilžu SEO optimizācija?

Google nesaprot bildes…vismaz ne visai labi. Tādēļ nepieciešams tai pateikt, kas ir tanī bildē attēlots, lai būtu iespējams to pareizi noindeksēt un kategorizēt. Vai tā ir bilde ar tavu kaķi ar saulesbrillēm? Vai tā ir omes plātsmaizes recepte? Google to nezin. Tev jāpasaka!

Bezmaksas bildes atrašna

Svarīgi punkti, kas jāievēro optimizējot bildes interneta videi:

1. Bilžu faila izmērs

Pirms fotogrāfija tiek augšuplādēta un publicētā ir kritiski svarīgi, lai tās faila izmērs un dimensijas ir tieši tādas kādām tām optimāli vajag būt, ne lielākas. Ja Tavas bildes ir par lielu, apmeklētāji nevēlēsies gaidīt, kamēr tās ielādējas, turklāt, tas ir arī visai neglīti, skatīties kā foto attēli lādējas. Vēl jo vairāk mobīlo ierīču lietotāji ar savu lēno un dārgo internetu…Padomā. Attēli, kas ir maza izmēra ir būtisks priekšnosacījums ātrai lapas ielādei. Ja vien Tev nav dārgais photoshop pa rokai ir pietiekoši daudz bezmaksas interneta rīku attēlu izmēru samazināšanai, kas ne vienmēr nozīmē kvalitates zudumu:

  • JPEGmini – ir man mīļākais rīks, jo tas ļauj vienlaicīgi salīdzināt bildes kvalitāti pirms un pēc. Un uzskatāmi parāda izmēra ietaupījumu līdz 5x.
  • TinyPNG – otrs favorīts, kad jāsamazina PNG faili

2. Bilžu nosaukums, jeb Title

Bildei vajag labu skaidru nosaukumu, jo tas būs redzams brīdī, kad kāds uzbrauks ar peles kursoru uz bildes. Caur WordPress to var izdarīt vienā rāvienā – vienkārši ieraksti nosaukumu pēc tam, kad bilde ir augšuplādēta.

bilžu seo optimizācija wordpress
Ja Tu neizmanto wordpress un atjauno mājas lapu kā pēdējais no dinozauriem html rindiņa, kas jāuzraksta izskatīsies šādi:
<img src=”omes-kakis-aizkraukle.jpg” title=”Omes kaķis”>

3. Bildes paraksts

Lai labāk bilde būtu saprotama vai, kad jāafišē tās fotogrāfs vajag pielikt aprakstu (caption). WordPress paraksts parasti atrodas zem attēla. Google neuztver parakstu, tādēļ to vjag izmantot, tad, kad nepieciešams kautko pakaidrot apmeklētājiem.

Bildes paraksta seo optimizācija

Lūk kāds izskatās bildes paraksts

4. Bildes Alt teksts

Alt teksts ir jo īpaši svarīgs SEO optimizācijas rīks, ko Google indexē. Tādēļ šinī ailītē vienmēr vajag likt atslēgvārdus, kas labi apraksta Tavu bildi. Alt teksts tiks arī attēlots foto attēla vietā brīdī kad bildi nevar ielādēt no servera. Wordpresā ir arī šī funkcija iebūvēta.

Bildes alt teksta seo optimizācija

Alternatīvi html faniem pieraksts ir šāds:
<img src=”omes-kakis-aizkraukle.jpg” title=”Omes kaķis” alt=”smuks raibs kaķis”>

5. Bildes faila nosaukums

Pirms jebkura foto attēla augšuplādes, to vajag nosaukt aprakstošā formā. Iedomājies situāciju, kad gadu pēc bildes augšuplādes Tu vai apmeklētājs vēlas atrast bildi… kā Tev šķiet ko būs vieglāk atrast?
šo DSC8642.jpg vai mils-bruns-kakis-aizkraukle.jpg?

6. Izmanto aprakstošu enkur tekstu

Šī lieta netiek aktīvi izmantota, bet ir visai efektīva bilžu seo optimizācijā. Princips, līdzīgs kā tekstam, tikai šoreiz teksts atrodas iekš bildes taga. Šādu lietu var izmantot, kad tiek publicētas bildes no savas lapas iekš foruma, šādi var iegūt visai spēcīgu atpakaļsaiti uz savu lapu. Tāpat arī šo var izmantot, kad ir garš teksts un teksta sākumā ir vēlem norādīt uz attēlu, kas atrodas zemāk – var arī nenorādīt, bet paturēt ekurtekstu. Un tapat kā ALT tekstam vajag izmantot aprakstošu formu un tā var būt līdzīga tam, kāda izmantota attēla orģinālam, jo tā ir redzama lietotājiem.

Html izskatās, apmēram, šādi:

<img name=”omes-kakis-aizkraukle” src=”http://www.manamajaslapa.lv/img/omes-kakis-aizkraukle.jpg”></img>

7.Nevajag pārblīvēt ar atslēgvārdiem

Šo vajag atcerēties visos SEO optimizācijas gadījumos: nevajag pārcensties ar atslēgvārdiem, turklāt katra bilde ir unikāla, tādēļ, katrai, visticamāk, pienākas savi atslēgvārdi. Bilžu Alt tekstam, parakstam un failu nosaukumam vajag būt īsam, skaidram, aprakstošam. Bilžu SEO optimizācijā, līdzvērtīga ir gan ērta lietojamība, gan augst lapas novērtējums meklēšanas rezultātos.

8. Foto attēlu paralēlā ielādēšana

Ja Tev ir daudz attēlu lapā, tad lai lapa tiktu pēc iespējas ātrāk ielādēta iesakāms izmantot failu pararēlo ielādēšanu. Kapēc? Tādēļ, ka serveri spēj ielādēt tikai 2-4 failus vienlaicīgi līdz ar to lapas ielādes ātrums palēlinās, ja tiek veikti par daudz pieprasījumu. Kas tas ir? Princips ir visai vienkāršs – izveidojam apakšdomēnus un ielādējam bildes vai citus failus caur tiem, līdz ar to efekts ir 2x vai 3x ātrāka failu ielāde. Nu, piemēram,

standarta situācijā tev ir mansdomēns.lv un bildēm izmanto apakšdomēnu img.mansdomēns.lv

9. Izmanto kādu no Lazy load spraudņiem.

Ja ir tā, ka nav iespējams realizēt iepriekšējo soli, tad var apiet to izmantojot spraudni, kas bildes ielādē tikai apmeklētāja redzamības zonā, līdz ar to krietni vien uzlabojot lapas ātrdarbību, jo tavi attēli tiek aizstāti ar vienu mazu 1x1px foto un serveris saņem signālu, ka lapa veiksmīgi ielādēta, pēcāk, kad apmeklētājs skrullē lapu uz leju attēli viens pa vienam ielādējas, gluži kā šajā lapā.

10. Izmanto Sprites

Sprites ir daudzas bildes apvienotas vienā un ar css norādīts kuru attēlu, kurā vietā attēlot, līdz ar to serverim ir tikai 1 pieprasījums un ātrāka lapas darbība. Sprites izmanto webgalerija savam logo, to var redzēt, kad uzbrauc ar peli – logo maina krāsu, tāpat arī draugiem – saviem smaidiņiem un facebook. Sprites gan prasa mazliet papūlēties un ievietot attēlus caur html un css, bet rezultāts ir tā vērts. Sprites visvieglāk izveidot ar Spritecow

Tāda lūk ir bilžu SEO optimizācija un lapas ielādes ātruma uzlaboša, no bilžu aspekta, lai iegūtu vairāk apmeklētāju Izmantojot šos punktus, ļaus Tev gūt maksimālu atdevi no savām bildēm un ieguvēji no tā būs visi. Gan Tavas lapas apmeklētāji, gan mājas lapa, gan google, jo būs labāk sapratusi par ko ir Tava bilžu pārbāztā lapa.

Varbūt Tev zināmi vēl kādi bilžu SEO optimizācijas triki, ko neesmu šeit pievienojis?

0 atbildes

Atbildēt

Vēlies pievienoties diskusijai?
Droši piedalies!

Atbildēt

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.