Kā atmest smēķēšanu – bez motivācijas. Personīgā pieredze
Esmu pieredzējis smēķētājs sāku pa krūmiem slapstīties un kūpināt cigaretes jau no 5 gadiem, lai ar pastāvīgi sāku smēķēt no 13. Kopumā novilku 19 gadus.
Līdz šim, nekad ilgāk par 4 dienām nebija izdevies atmest smēķēšanu, mēģināju gan daudzas reizes, izmantojot gribasspēku, bet šoreiz, pamatīgi bruņojies ar zināšanām mēģināju vēlreiz. Un pašam par lielu pārsteigumu tas tomēr sanāca! Pārsteigts biju tāpēc, ka nebija nekāda liela gribasspēka un enerģijas to darīt, tikai riebums pret dūmiem.
Un nu jau ir pagājuši vairāk kā 2 gadi bez cigaretēm (par ko man liels prieks!), tadēļ vēlos padalīties savā pieredzē, jo varbūt, ka tas izdodas arī kādam citam. Es jau nekādi neesmu pārāks par citiem!
Nevēlos rakstīt nekādu garu “palagu”, tādēļ ķeršos vērsim pie ragiem.
Pirms kļūt par nesmēķētāju vajag saprast, kas ir tās lietas, kuras Tev riebjas smēķēšanā. Tas palīdzēs ar motivāciju mēģināt procesu uzsākt. Šīs arī būs 1 no 2 brīžiem, kad jāizmanto gribasspēks.
Ir jāsaprot, ka smēķēšanas atmešana aizņem zināmu laiku un būs grūti brīži (man tās bija aptuveni 40 dienas) un to var iedalīt 3 fāzēs. Pirmās 3 dienas ir grūtākās un ja tās var pārvarēt, tad nākamās 2 nedēļas būs vieglākas un pēc tam 15-25 dienas, lai atradinātos no kūpināšanas un citiem refleksiem.
Kā atmest smēķēšanu bez motivācijas
Godīgi pateikt?
Taču nekā!
Tādēļ tā ir jārada!
Tākā motivācija ir lieta, kuru var iegūt tikai pēc kaut kā notikuša, no sākuma vajag uzdrīkstēties izlasīt grāmatu vai noskatīties video un tikai tad tā radīsies. Pēc brīža jau sāks pazust, tad viņu atkal ir jāuzkurina ar to pašu vai citu informāciju ,kamēr nikotīna atkarība pazudīs (~2 nedēļas). Motivācija ir kā inerce, kura sākumā ir spēcīga, taču ar laiku kļūst arvien vājāka, tādēļ sākumā katru dienu sevi motivēju, lai tā saglabā savu inerci… (vairāk par motivāciju)
Kādēļ filma par smēķēšanas atmešanu nepalīdz!?
Es runāju par filmu, kas ir slavenās Alena Kara grāmatas “Kā viegli atmest smēķēšanu” ekranizācija.
Cik sanācis runāt ar cilvēkiem filma, patiesībā, palīdz, jo tā ļauj radīt iedvesmu un spert pirmo nozīmīgo soli – izmest tās cigaretes un nepīpēt vismaz 24 stundas, un tas jau ir daudz! Tālāk tik jāizdomā kā paildzināt nesmēķēšanas periodu…
Lai saņemtos uz pašas filmas skatīšanos vajag visvairāk gribasspēka, taču labums ir tāds, ka filma ir tikai ~90 minūtes gara un tās laikā drīkst smēķēt. Filmu var atrast Yandex (krievu/angļu val.) un citās failu apmaiņas vietnēs. Vislabākais brīdis, kad to darīt būtu sestdienas rītā vai pirms brīvdienām, jo pašā sākumā par to ir vairāk jāpiedomā un varbūt pat jāieslēdzas mājās un jāpārdzīvo pirmās dienas bez sabiedrības. Pēc tam jau kļūst arvien vieglāk.
Protams, ir arī grāmata, bet tas var aizņemt mazākais 1 dienu ātram lasītājam, bet citiem pat nedēļu. Ir arī audiogrāmata, kas prasīs 4 stundas no jūsu dzīves
Galvenais vajag noskatīties filmu un pēc tās jau varēs manīt motivācijas pieplūdumu!
Elektroniskā cigarete bez nikotīna
Uz daudziem cilvēkiem gan filma iedarbojas efektīvi un vismaz uz brīdi izdodas atteikties no veselības bojāšanas. Tas vairāk ir atkarīgs cik ļoti jūs pārsteigs filmā redzētais, kas savukārt var motivēt pārtraukt smēķēt. Tomēr pēc savas pieredzes varu teikt, ka filmas efekts uz zinošu atmetēju ir visai īss, tādēļ var rasties nepārvarama vēlme uzsmēķēt…. un, protams, ar vienu cigareti nebūs gana, tādēļ labākā pieeja, manuprāt, ir nevis atteikšanās no visa smēķēšanas kopumā, bet tieši atsacīšanās no nikotīna, turpinot kūpināt pīpi, kamēr pāriet viss pieradums. Turklāt tā e-cigarete būs vienmēr pieejama un tās smēķēšana ir daudzreiz lētāka(~10€/mēn par šķidrumiem). Šīs cigaretes ir mazāk kaitīgas par parastajām cigaretēm (avots)
Visdārgākā lieta šinī pasākumā ir pati pīpe(30+€), kuru labāk pirkt ar šauru iemuti, jo tā visvairāk imitē cigaretes “sūkšanu”. Bet pozitīvais ir tas, ka aromāts ir daudz patīkamāks par tabaku. Ķirši vs Tabaka? Ko tur vēl salīdzināt?
E-cigareti vislabāk iegādāt brīdī, kad jau vairs nevar izturēt, bet gan jau var arī pirms tam. Visas nepieciešamās instrukcijas var saņemt e-cigarešu veikalā.
Laba lieta ir tāda, ka šo cigareti var uzpīpēt arī pēc gada un nejust nekādus sirdsapziņas pārmetumus un neskriet uz veikalu pēc jaunas paciņas, lai turpinātu nebeidzamo atkarības ciklu. To var paņemt līdzi un kūpināt tusiņā, pat iedzerot, kopā ar citiem un nedomāt par to cik ļoti gribas uzpīpēt to “parasto smēķi”. Sākuma posmā (~30 dienas ) gan ieteiktu nelietot alkoholu, jo tas nojauc jebkuras robežas un apņemšanās.
Vajag gan ņemt vērā, ka e-cigaretes var būt arī kaitīgas, pārsvarā, tiem cilvēkiem, kuriem ir alerģiskas reakcijas uz pārtikas piedevām, jo e-cigarešu aromāti ir pārtikas piedevas. Šādā gadījumā var meklēt internetā savādāka tipa – bezdūmu cigaretes ar dažādiem aromātiem.
Pēdējā laikā pār e-cigaretēm runā kā par bīstamām un plaušu bojājumus veicinošām. Tas vairāk gan ir saistīts ar THC (Tetrahidrokanabinols) piejaukuma lietošanu, kas ir narkotiska viela. E-cigarešu šķidrumu var uzjaukt pats. Pārdodās sagatave 30% propilēngllikols un 70% augu eļļa. To var arī smēķēt tīrā formā. Tālāk tam var pievienot veselu lērumu aromātu, nikotīnu un atrodas arī tādi, kas pievieno apreibinošas vielas. Līdzīgi kā parastu tabaku var sajaukt ar dažādām lapām.
E-cigaretei ir deglis, kas arī ir jāmaina un to jau var sajust pēc nepatīkamas deguma garšas. Lietojiet e-cigareti ar prātu un nekādām problēmām nevajadzētu būt.
Bet tāpat šīs ecigaretes ir daudzreiz nekaitīgākas (par 95% nekaitīgākas par cigaretēm!) un nekaitē arī apkārtējiem. Tie, kas apgalvo savādāk ir vai nu cigarešu ražotāji/tirgotāji vai vienkārši tie, kas klausās baumās. To saka arī ārsti.
Youtube ar citu cilvēku pieredzi
Ir daudz ninases, kuras nevar aprakstīt, tādēļ papildu motivācijas noturēšanai (2 nedēļu garumā) un uzmundrinājumam der citu cilvēku stāsti un pieredze. Tādēļ ieteicams katru dienu sev atgādināt, kas ir tie iemesli, kādēļ esi atmetis un vēlies to turpināt. Youtube šajā jautājumā var palīdzēt, jo tur ir daudz un dažādi stāsti.
Telefona lietotnes
Habbit Bull un Smoke Free applikācijas ir vairāk uzskaitei, lai varētu saskaitīt cik naudas ieekonomēts un papriecāties par paveikto. Veikt laika uzskaiti un izlasīt kā uzlabojas jūsu veselība un uzzināt kas ir gaidāms priekšdienās, ja turpināsiet atsacīties no cigaretes kūpināšanas. Tas ir papildu motivācijas stimuls, kas palīdzēs nenovirzīties no kursa.
Sniega bumbas effekts
Ja nu galīgi neizdodas atmest smēķēšanu ar visiem trikiem, kas minēti augstāk. Tad atmešanu var sākt no cita gala – atmest kādas citus kaitīgus ieradumus un tad uz tā gandarījuma viļņa uzsākt arī smēķēšnas atmešanu. Piemēram, ļoti pozitīvus rezultātus dod NoFap (Nē pornogrāfijai, masturbēšanai, orgasmam) ievērošana. NoFap var izmainīt dzīvi par visiem 360°, jo visiem, kas to praktizē jau pēc 2-4 nedēļām problēmu ar motivāciju vairs nav.
Es smēķēju 7 gadus un es atmetu smēķēšanu 5 dienās caur tabletēm tabex
Es smēķēju kopš dzimšanas līdz 50 gadu vecumam, bet tad izdevās atmest mēneša laikā ar tabletēm tabex, nu jau 2 gadi nesmēķēju.
Maza reklāma 😄