Kā cilvēki aplūko weblapu? Kā izvietot informāciju!

Kā pārvietojas cilvēku acu skatiens interneta vidē

Vēlaties izveidot veiksmīgu pārdošanas lapu? Vai viekārši sagādāt apmeklētājiem sprotamu un ērti lietojamu dizainu?

Lai gan ir daudzi pētījumi, kas skaidro kā, lielākā daļa, cilvēku lieto un uztver weblapu, vizuālo informāciju, tomēr mājas lapu īpašnieki topošie un esošie to neizprot, un palaiž garām daudzas iespējas, iegūt jaunu klientus.

Vispazīstamākais pētījums ir Google mājas lapa.

Lūk ar viena karsto punktu karte:

kasrto punktu karte - ekrānšāviņš

Šeit var uzskatāmi redzēt uz kurieni visvairāk vērsti skatieni. Tādu informāciju iegūst no peles kursora atrašānās vietas. Kā pētījumos pierādījies, tad pastāv aptuveni 80% korelācija starp peles kursoru un acu skatīšanās virzienu.

Kā var novērot, tad jo zemāk, jo mazāk cilvēku acu ir ieraudzījušas informāciju. Nemaz nerunājot par to, ka tikusi pāršķirta lapa. 92%  interneta lietotāju nemaz neapmeklē Google 2. un 3. lapu.

Tieši tādēļ SEO speciālisti, kā es, tiek algoti, lai kāpinātu apmeklētību weblapās.

Noderīgi fakti par to kā cilvēki aplūko web lapas

1. Teksts ir svarīgāks par attēliem

Lai cik dīvaini tas neliktos cilvēki tomēr parasti gatavojas lasīt tekstu, tādēļ vairāk koncentrējas uz to, bieži vien pat nepamanot attēlu. Lai nu kā attēli informāciju atsvaidzina un rada lielāku interesi, labāk spēj izskaidrot, tādēļ nevajag aizmirst arī par tiem. Vai arī var izvietot tekstu uz bildēm. Attēli arī pievērš uzmanību.

Patiesībā, jau kopš interneta pirmsākumiem pastāv tāda lieta kā banneru neredzēšana, kas ir liela problēma, mūsdienās tas ir vēl izteiktāk.
Vienīgais, kad attēli iedarbojas vislabāk ir bilžu apmaiņas vietnēs, reddit un varētu būt arī youtube, ja vien izkārtojums būtu savādāks.

2. Cilvēki vispirms apskata augšējo kreiso stūri

Lielākoties, cilvēki sāk skatīties no augšējā kreisā stūra, izpētot informāciju, no kreisās uz labo pusi un tad virzās uz leju. Tas mimicē F burta formu, kas ir pavisam atšķirīgs veids kā tiek lasītas grāmatas (vairāk info).

f formas cilvēku acu kustība3. Bildēm jāatrodas kreisajā pusē

acu-kustibas-virziensKā attēlā redzams, tad nav visai ērti skatīties uz ekrānu, aplūkot, bildi un tad aizbraukt uz tekstu un lasīt. Loģiskāk ir attēlam atrasties pa kreisi – kā sava veida skaidrojošam ievadam. Vai arī augšpusē. Tas ir saprotamāk, lai arī ne vienmēr iespējams to tā realizēt. info

4. Neparasti fonti tiek ignorēti

Kad tiek izmantoti neordināri fonti – vidējam lapas apmeklētājam tie nepavisam neinteresē. Tradicionāli to vieta ir reklāmās un logo noformējumā.

5. Lapas apakša tiek apskatīta virspusēji

Lai gan, lielākā daļa cilvēku lapas apakšu apskata vai neapskata vispār, tomēr aktīvākie interneta lietotāji pieraduši  lapas apakšā meklēt dizainera/uzņēmuma informāciju vai kontaktinformāciju (tas ir interneta standarts).

6. Cilvēki dod priekšroku īsiem tekstiem

Cilvēki visticamāk izlasīs īsus un viegli saprotamus tekstus, kā garus un pa punktiem neorganizētus. Nekad nevajag aizmirst, ka lai arī Tev pašam var būt laba izglītība un augsts intelekts – lielai daļai tautas tāds var nebūt, vai arī, vienkārši, cilvēkiem nav laika un vēlmes iedziļināties garos gabalos.

7. Brīvais laukums strādā!

Necenties piepildīt mājas lapu ar visādiem baneriem un nevajadzīgiem fiņķikiem, tikai tādēļ, ka tā izskatās patukša. Brīvais laukums strādā kā palīgs apmeklētājam koncentrējoties uz to, kas ir primārais, jo īpaši tas ir būtiski pārdošanas lapās. Minimālisms rullē!

8. Reklāmas iekš satura strādā daudz veiksmīgāk par tām, kas novietotas atstatus

Praksē pierādījies, ka uz reklāmām, kas ievietotas starp saturu cilvēki var uzklikšķināt līdz pat 90% biežāk kā uz tām, kas atrodas galvgalī vai sānos. Ir pat sarakstīta grāmata par to.

9. Lielākā daļa lasītāju ignorē garus tekstus

Es ar to mēdzu darīt, gadījumos, ja informācija man nav tik ļoti noderīga vai vēlos tikai gūt priekšstatu par tematu. Un tādēļ viss tas teksts, kas stundām tiek radīts priekš gala lietotāja bieži vien ir nevērtīgs. Tādēļ, lai tas kļūtu interesantāks jāiesaista attēli, virsraksti un jāsadala saturs uz vairākām lapām, kas palielina ziņkāri, klikšķu skaitu un uzturēšanās laiku.

Toties GoogleRobotam tas viss interesē un tā mājas lapas tiek atrastas.

0 atbildes

Atbildēt

Vēlies pievienoties diskusijai?
Droši piedalies!

Atbildēt

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.