Kā darbojas Google meklēšana

Vai esi kādreiz aizdomājies par to kā strādā Google? (Latvijas populārakā mājas lapa) Kā tā apstrādā meklēšanas vaicājumus, lai atrastu tieši to ko Tu meklē? Šī iemesla dēļ Tham Yuen-C un Quek Hong Shin, vienkāršiem vārdiem, izskaidroja, kas notiek meklētāja aizkulisēs.

Tātad kā darbojas Google meklēšana?

1 Vispirms Google palaiž Robotus, pazīstamus kā Googlebotus, kas pēta interta dzīles un apkopo informāciju par visām vietnēm.

Boti2 Šie Boti sastāv no miljoniem datoru, kas automatizēti sērfo pa internetu, stipri līdzīgā veidā kā cilvēki to dara, ja nu vienīgi viņi to dara daudz, daudz ātrāk. Lai piedāvātu vienmēr jaunāko informāciju šie Roboti strādā nepārtraukti skanējot un pārskanējot lapas.

3 Katras lapas apmeklējuma biežums atkarīgs no tā cik bieži tanī tiek mainīta informācija. Piemēram, ziņu lapa, kas publicējas bieži tiks caurskanēta daudz biežak kā uzņēmuma statiska mājas lapa. Robotu apmeklējumu biežumu web programētājs var arī ierobežot vai liegt vispār, ja nav vēlmes kādu lapu indeksēt meklēšanas rezultātos.

 

4 Boti ne tikai apkopo aplūkotās lapas informāciju, bet arī izanalaizē visus linkus tajā, kas tiek saglabāti kā darba uzdevums, lai izpētītu vēlāk. Šie linki ir arī būtisks vērtēšanas kritērijs cik augstu lapas kotējas meklēšanas rezultātos.

saites5 Visu apameklēto lapu kopijas glabājas Google index datubāzēs. Šis index darbojas kā satura rādītājs, kas iekļauj sevī visus iespējamos meklēšanas vaicājumus.

Index datubāze6 Kad cilvēks ieraksta atslēgvārdus meklētājā, tiek izskanēta index datubāze un apkopotas visas lapas, kas ir atbilstošas pieprasījumam – parādot tās uz ekrāna.

meklēšanas vaicājums7 Vienlaicīgi tiek uzģenerēti arī īsi apraksti zem virsrakstiem.

8 Web lapas tiek vērtētas pēc, vairāk kā, 200 vērtēšanas kritērijiem, pirms rezultāti tiek atklāti. Viens no tiem ir tas cik populārā tā lapa ir no atpakaļsaišu viedokļa. Visas saites arī netiek vērtētas vienādi, jo arī aiz tām ir savi vērtēšanas kritēriji.

vērtēšanas kritērijiŅemot vērā, ka 93% cilvēku nemaz neapmeklē google otro lapu un labprātāk spiež uz augšējiem rezultātiem. Uzņēmumi izmanto SEO optimizācijas pakalpojumus, lai piesaistītu apmeklējumus savām lapām.

avots: Tham Yuen-C & Quek Hong Shin no Google

3 atbildes
  1. Karlis Kikuts
    Karlis Kikuts saka:

    Virspusēji pasniegts temats, taču patīkam viegli saprast parastam mirstīgajam. Prieks, ka Latvijā arī vēl kāds aizdomājies par šīm lietām blogu līmenī.

    P.s nekad nebiju iedomājies, ka terminu backlinks var iztulkot arī normāli latviešu valodā. Paldies 🙂

    Reply
  2. Jānis
    Jānis saka:

    Analfabētisks raksts. Sāksim no tā, ka Google nav “Latvijas populārakā mājas lapa”.

    Reply
    • hugo
      hugo saka:

      Pats populārākais interneta pārlūks LV ir Chrome, līdz ar to pēc noklusējuma lielākā daļa jau atverot to apmeklē google. Tālāk nemaz nerunāsim par meklējumu skaitu, pret inbox.lv apmeklējumu.

      Reply

Atbildēt

Vēlies pievienoties diskusijai?
Droši piedalies!

Atbildēt

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.