Vienkāršākais veids kā atmest smēķēšanu. Personīgā pieredze

Esmu pieredzējis smēķētājs un nu jau bija apritējuši teju 19 gadi, kopš sāku pastāvīgi kūpināt cigaretes. Līdz šim nekad ilgāk par 4 dienām nebija izdevies atmest smēķēšanu, bet šoreiz, pamatīgi bruņojies ar zināšanām mēģināju vēlreiz. Un pašam par lielu  pārsteigumu man sanāca!

Nu jau ir pagājuši 9 mēneši bez cigaretēm (par ko ma liels prieks), tadēļ vēlos padalīties savā pieredzē, jo varbūt, ka tas izdodas arī kādam citam.

Nevēlos rakstīt nekādu garu palagu, tādēļ ķeršos vērsim pie ragiem.

Pirms kļūt par nesmēķētāju vajag saprast, kas ir tās lietas, kuras Tev riebjas smēķēšanā. Tas palīdzēs ar motivāciju mēģināt procesu uzsākt. Šīs arī būs 1 no 2 brīžiem, kad jāizmanto motivācija.

Ir jāsaprot, ka smēķēšanas atmešana aizņem zināmu laiku un būs grūti brīži (man tās bija aptuveni 40 dienas) un to var iedalīt 3 fāzēs. Pirmās 3 dienas ir grūtākās un ja tās var pārvarēt, tad nākamās 2 nedēļas būs nieks un pēc tam 15-25 dienas, lai atradinātos no kūpināšanas un citiem refleksiem.

Lietas, kas man noderēja:

Filma “Kā viegli atmest smēķēšanu”

Filma ir slavenās Alena Kara grāmatas “Kā viegli atmest smēķēšanu” ekranizācija.

Lai saņemtos uz filmas skatīšanos vajag visvairāk motivācijas, taču labums ir tāds, ka filma ir tikai ~90 minūtes gara un tās laikā drīkst smēķēt.  Filmu var atrast Yandex un citās failu apmaiņas vietnēs. Vislabākais brīdis, kad to darīt būtu sestdienas rītā vai pirms brīvdienām, jo pašā sākumā par to ir vairāk jāpiedomā un varbūt pat jāieslēdzas mājās un jāpārdzīvot pirmās dienas bez sabiedrības. Pēc tam jau kļūst arvien vieglāk.

Protams, ir arī grāmata, bet tas var aizņemt mazākais 1 dienu ātram lasītājam, bet citiem pat nedēļu. Ir arī audiogrāmata, kas prasīs 4 stundas no jūsu dzīves.

Elektroniskā cigarete bez nikotīna

Uz daudziem cilvēkiem filma/grāmata iedarbojas efektīvi un vismaz uz brīdi izdodas atteikties no veselības bojāšanas. Taču ir brīži, kad rodas nepārvarama vēlme uzsmēķēt un ar vienu cigareti nebūs gana, tādēļ vislabākā pieeja, manuprāt, ir nevis atteikšanās no visa smēķēšanas kopumā, bet tieši atsacīšanās no nikotīna, turpinot kūpināt pīpi, kamēr pāriet viss pieradums. Turklāt tā e-cigarete būs vienmēr pieejama un tās smēķēšana ir daudzreiz lētāka(~10€/mēn par šķidrumiem). Šīs cigaretes ir mazāk kaitīgas par parastajām cigaretēm.

Visdārgākā lieta šinī pasākumā ir pati pīpe, kuru vislabāk pirkt ar šauru iemuti, jo tā visvairāk imitē cigaretes “sūkšanu”.

pīpes

e-cigareti vislabāk iegādāt brīdī, kad jau vairs nevar izturēt, bet gan jau var arī pirms tam.

Laba lieta ir tāda, ka šo cigareti var uzpīpēt arī pēc gada un nejust nekādus sirdsapziņās pārmetumus un neskriet uz veikalu pēc jaunas paciņas, lai turpinātu nebeidzamo atkarības ciklu. To var paņemt līdzi un kūpināt tusiņā, pat iedzerot, kopā ar citiem un nedomāt par to cik ļoti gribas uzpīpēt to “parasto smēķi”.

Vajag gan ņemt vērā, ka e-cigaretes var būt arī kaitīgas, pārsvarā, tiem cilvēkiem, kuriem ir alerģiskas reakcijas uz pārtikas piedevām, jo e-cigarešu aromati ir pārtikas piedevas. Bet tāpat šīs cigaretes ir dzudzreizes nekaitīgākas un nekaitē arī apkārtējiem.

Youtube ar citu cilvēku pieredzi

Ir daudz ninases, kuras nevar aprakstīt, tādēļ papildu motivācijai un uzmundrinājumam der citu cilvēku stāsti un pieredze.

Applikācijas telefonā

Habbit Bull  un Smoke Free applikācijas ir vairāk atskaitei, lai varētu saskaitīt cik naudas ieekonomēts un papriecāties par paveikt,o atzīmēt un izlasīt kā uzlabojas jūsu veslība un kas ir gaidāms priekšdienās, ja turpināsiet atsacīties no cigaretes kūpināšanas. Tas ir papildu motivācijas dzinulis, kas palīdzēs nenovirzīties no kursa.

 

 

0 atbildes

Atbildēt

Vēlies pievienoties diskusijai?
Droši piedalies!

Atbildēt

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.