Kā izvēlēties labu mājas lapas nosaukmu

Ja jūs vēlaties izveidot mājas lapu vai arī,ja tas jau ir paveikts, tad pienāk brīdis, kad jāizvēlas arī tās domēna vārds – nosaukums.

Bieži vien uzņemoties veidot kādu web lapu tās nosaukums jau ir izvēlēts un tas jāpieņem kā negrozāms fakts, lai nu kā dažos gadījumos tomēr man ir jautāts kādu domēna vārdu, tad izvēlēties topošajam blogam, mājas lapai vai paziņas vizītkartes lapai.

Zemāk izklāstīju 11 punktus, pēc kuriem vadoties var samērā viegli nonākt līdz atbilstošākā nosaukuma izvēlei.

 1. Izdomā un uzraksti 5 atslēgvārdus

  , kuri tev šķiet viss atbisltošākie. Kad uzsāc meklēt domēna vārdu, ir daudz vienkāršāk,  ja Tavā rīcībā jau ir vismaz 5 vārdi vai frāzes, kas vislabāk raksturo domēnu pēc kura lūkojies. Tikko kā tev ir šis saraksts, lai izveidotu labu domēna nosaukumu, jau var domāt par vārdu kombinācijām vai piedēkļiem, priedēkļiem un izskaņām. Piemēram, ja plāno veidot arhitektu biroja mājaslapu, tad varētu sākt ar tādiem vārdiem kā “arhitekti, arhitektu birojs, mājas projekts, silta māja, ēku projektēšana” un veidot dažādas šo vārdu kombinācijas līdz atrodi labāko virknējumu.

 2. Domēna vārdam jābūt unikālam

  Ja tavs mājas lapas nosaukums tiks sajaukts ar kādu citu lapu jau būs pirmā neveiksme. Es nekad neizvēlos domēnus, kas ir daudzskaitlī vai kā mīļvārdiņš vai arī nepareizi uzrakstīta populāra nosaukuma versija (draugiem.lv-draugi.lv vai dr.lv). Jūs diezvai vēlaties šos apmeklētājus, kas nemaz nemeklē jūsu pakalpojumus vai preces.

 3. Izvēlies tikai .lv vai .com domēnus

  Ja, tev neinteresē atpazīstamība vai brends, tad par šo nevajag uztraukties. Lai nu kā, ja pilnā nopietnībā vēlies izveidot veiksmīgu mājaslapu ilgam laika sprīdim, tad tomēr vajadzētu piedomāt pie visiem šiem elementiem un ja tomēr lapa tiek veidota ar izskaņām .net,.org vai .info, tad nosaukumu.com vajag pāradresēt uz šo domēnu. Ne visi lapas apmeklētāji būs tik tehniski labi izglītoti, lai iedomātos, ka mājas nosaukuma galā var būt, kas cits kā .lv vai .com. Šinī gadījumā lapai tēmētai uz starptaustisku publiku labāt būt ar beigām kā .com un uz vietējo tirgu ar .lv .Piemēram Latvijas labāko mājas lapu katalogs webgalerija.id.lv izjūt šo te dīvainību. Attiecīgi, ja mājas lapu ir paredzēts vērst, piemēram, uz Krievijas tirgu, tad domēna vārdam labāk izvēlēties .ru, jo cilvēki katrā valstī tomēr vairāk uzticēsies savējiem kā kādam ārvalstniekam .com vai it īpaši ar .lv domēnam. Ideālā variantā katrai valstij vajag iegādāties savu domēna vārdu, lai lapa būtu kaut maz rentabla. Ir jārunā katras valsts valodā, lai tiktu uzklausīts, tas pats princips arī attiecas uz domēna vārdu.

 4. Nosaukumam jābūt viegli uzrakstāmam

  Ja domēna vārds prasa papildu uzmanību rakstot, sakarā ar izrunas īpatnību, garumu vai lieto grūti atminamus vārdus vai skaņas, būs pazaudēta jau liela daļa tava zīmola un potenciālo mārketinga ieguldījumu gan lapā, gan reklāmā. Pat samērā vienkārši uzrakstāmi burti uz klaviatūras var izrādīties liktenīgi. Izvairies no “q”,”z”,”w”,”x” un mīkstinājuma zīmēm.Par piemēru var minēt Tūrisma aģentūras Ēdelveiss ar diviem “s”, lai arī nosaukums pats par sevi ir diezgan viegli atminams, tomēr ne visi zin, kā šis vārds ir pareizi rakstāms.

 5. Domēna vārdam jābūt arī viegli iegaumējamam

  Atceries par cilvēks cilvēkam faktoru vai arī, ja tavs nosaukums izskan radio un televīzijā var sanākt pazaudēt šādu potenciālo klientu, kas mēģinājis atcerēties tavu nosaukumu. Arī tāpat meklējot internetā caur Google vai Bing interneta meklētājs ir ieprogrammēts uz to, lai vārds ir atbilstošs tavai nozarei vai pietiekoši bieži lietots. Jūs diezvai vēlaties būt  no tiem uzņēmumiem, ar lieliski izstrādātu mājaslapu, kuras nosaukumu neviens nevar atcerēties un tādēļ jāreklamē visiem draugiem, jo diemžēl viņi nevar atcerēties nosaukumu (froto.lv, qooqoo.lv)

 6. Izvēlies pēc iespējas īsāku domēnu

  Īsus vārdus ir vieglāk uzrakstīt un arī atcerēties (iepriekšējie divi punkti). Tie labāk iederās vizītkartēs un citur, kur jāreprezentē jūsu mājaslapa.

 7. Nemaldini apmeklētājus ar nepareizu priekšstatu

  Kad kāds izdzird domēna vārda nosaukumu pirmo reizi, viņiem uzreiz būtu jāzin kāda veida saturs būs pieejams lapā, tādēļ man patīk tādi nosaukumi kā inbox.lv, reklama.lv, gmail.com, turpretī tvnet.lv bija jāiegulda papildu līdzekļi reklāmā, jo nosaukums nav izvēlēts tik ļoti intuitīvs.

 8. Izvairies no autortiesību pārkāpšanas

  Šo kļūdu gan nepieļauj pārāk bieži, bet var nobeigt lielisku domēna vārdu un uzņēmumu, ja tā notiek. Lai pārliecinātos,ka Tu neaizskar neviena autortiesības, galvenokārt, ārvalstīs, pirms pērc, to var pārbaudīt copyright.gov. Par piemēru var minēt reklāmas aģentūru ZOOM, kas bija spiesta pārsaukties jo izrādijās, ka jau pastāv šāda nosaukuma un veida aģentūra citur pasaulē un pārsauca to uz MOOZ.

 9. Nelieto domuzīmes un ciparus

  Gan cipari, gan domuzīmes veido grūtāk izrunājamus vārdus, līdz ar to arī atminamus un uzrakstāmus.

 10. Neseko pēdējai modei

  Domēna vārdi,kas balstās uz jocīgu izrunu, ar vairākām domu zīmēm vai nosaukumi ar neiedvesmojošiem angliskiem piedēkļiem priekšā un aizmugurē (kā “best”, “top”, “hot”) nebūs veiksmīgākā izvēle. Šis iespējams nav vienkāršākais likums un ja vēl liela daļa tā rīkojas, bet tas diemžēl nenozīmē, ka tas būs pareizais piegājiens.Var kaut palūkoties pagātnē uz uzņēmumiem,kas izvēlējās nosaukumu ar trim AAA sākumā, lai tie būtu pirmie telefonu grāmatā,  bet cik lielu bagātību tas viņiem šodien ir atnesis? Vai Tu zini kādu šādu uzņēmumu?

 11. Izmanto domēna vārda meklētāju

  Brīvos domēna vārdus ar .lv nobeigumu var uzmeklēt nic.lv reģistratūrā. Savukārt, .com iekš domize.com (ātrākais domēnu vārdu meklētājs). Bet ja tomēr gribas ko neparastāku ar plašākām variācijām var meklēt iekš IWantMyName

Raksts papildināts:

Veic domēna vārda pāradresāciju

Ja nu ir tā, ka šobrīd tavā īpašumā jau ir kāds neizmantots domēna vārds ar pietiekamu autoritāti un atpakaļsaistēm, vai ja vēlies veikt domēna vārda maiņu, tad ir vērts apsvērt šo domēnu pāradresēt (ar 301 pāradresāciju) uz savu jauno domēna vārdu, jo šādi tā domēna autoritāte  un atapakļsaites tiks pārnestas uz jauno domēna vārdu. Tu būsi ietaupījis sev lielas klapatas ar ārējo seo optimizāciju, vienīgais ieteicams, ka šie iepriekšējās lapas tematika saskan ar jauno lapu. Šādā agadījumā ir vērts samaksāt par papildus gadu vai pat diviem.

Iespējams, jums radās jautājums, kadēļ šīs mājas lapas nosaukums ir devini.com. Izskaidrojums ir gluži vienkāršs. Web un grafiskā dizaina lauciņš ir samērā piepildīts, tādēļ izvēloties šīs lapas nosaukumu saistībā ar piedāvātajiem pakalpojumiem nebūtu pareizā pieeja un mājas lapas nosaukums nebūtu tik viegli atminams, īss starp konkurentiem. Turklāt, šis domēna vārds tika iegādāts jau vairākus gadus atpakaļ, stāvēja neizmantots, bet tas ļoti labi kotējas google meklēšanas rezultātos. Ja es iegādātu jaunu domēnu man nāktos iziet tā saukto “smilšu kastes” posmu, kas ir visiem jaunajiem domēniem. Tādēļ iesaku visiem,kas nolēmuši iegādāties domēna vārdu darīt to pēc iespējas ātrāk,  lai arī atrāk panāktu kādus rezultātus. Un iegādāt to uz 2 gadiem – tas labi priekš uzticamības radīšanas google u.c.

Ja nepieciešama palīdzība domēna vārda izvēlē varat droši jautāt komentāros. Tie netiks publicēti pa taisno.

0 atbildes

Atbildēt

Vēlies pievienoties diskusijai?
Droši piedalies!

Atbildēt

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.