Kā rakstīt veiksmīgu CV! + CV paraugs .doc latviešu valodā

kā rakstīt cvLabs CV ir primārais, lai atrastu darbu, jo īpaši, ja uz vakanci kuru piesakies ir daudz kandidātu. Tas nozīmē, ka Tev ir mazliet jāatšķiras, bet nevajag būt arī pelēkajai pelei. Vēl jo vairāk, ja zini, ka ne visās jomās esi pats labākais.

Vispirms jāsaprot, ka nav tāda universāla CV parauga, lai gan savu word failu pievienoju zemāk↓, tomēr apzinies, ka sūtot  pieteikumu uz vakanci darba devējs jāvedina uz domām, ka esi viss piemērotākais un tādēļ , ja piesakies uz “noliktavas pārziņa” amatu, nevajag afišēt bakalaura grādu mākslā. Bet labāk likt akcentus uz profesionālo izglītību un iepriekšējo darba pieredzi, radot priekšstatu, ka esi strādīgs, precīzs un atbildīgs, ka nav kaitīgu ieradumu utml. Kopumā, CV jābūt labi uzskatāmam, lai darba devējs var ātri ar to iepazīties, iedziļinoties tajos punktos, kuros tas vēlas, citiem paskrienot garām + paliekot atmiņā ar labu, pārdomātu, noformējumu, kas mazliet atšķiras.

Ar ko sākt? Lūk pamata noteikumi, kuriem sekot, kad raksti CV.

Kādu informāciju iekļaut CV?

Pirmkārt, jau jāsaprot, ka ar CV Tev ir sevi jāpārdod un jāatbild uz darba devēju jautājumu:  Kādēļ, lai mēs Tevi pieņemtu darbā un ko Tu vari darīt uzņēmuma labā? – Kas ir to labo īpašību vai pieredzes kopums vai zināšanas, ko jāizceļ kā vienu no pirmajiem iekš dzīves gājuma. Piedevām jāatbild arī uz tām prasībām, kas tiek  norādītas sludinājumā (Ja tādu nav, tad aplūko kādu citu sludinājumu konkrētajā nozarē). Te gan jābilst, ka brīžiem darba devēji, mēdz pārspīlēt ar prasībām, gan tādēļ, lai būtu mazāk kandidātu, gan tādēļ, ka ne visi priekšnieki tik labi orientējas konkrētā amata vajadzībās. Un pavisam bēdīgi ir tie, kas vienmēr meklē jaunus darbiniekus, lai arī visi štati ir aizpildīti, kam par iemeslu var kalpot pašreklāmas, mārketinga un seo optimizācijas veikšana vai mūžīgi labāko kadru meklēšana, jo esošie ātri apnikuši.

Personīgā informācija. Varbūt tas šķiet pašsaprotami, bet bieži vien gadās, ka cilvēki aizmirst pievienot savu epasta adresi, vai tālruni, līdz ar to, izšķirīgā brīdī, kam nebūs pacietības ar to ņemties vienkārši izmetīs Tavu CV ārā. Tādēļ nevajag aizmirst, augšējā daļā, pievienot:

Profesionāls virsraksts: Lai gan ne obligāti, bet šādi var atsķirties – uzrunājot ar 1-2 entuziastiskiem teikumiem, sākumā.Vai alternatīvi ar profesijas nosaukumu, piemēram, “Grafiskais dizaineris”, “Arhitekts”, “Aukle” gan neizskatīsies visai labi.

Darba pieredze: Šinī sadaļā vislabāk minēt konkrēto darba pieredzi nozarē un pēdējo darba pieredzi. Kad pievieno darba pieredzi neaizmirsti norādīt gadu un mēnesi no kura līdz kuram strādāji, amats, uzņēmuma nosaukums, darba pienākumi, izmantotās programmas.

Papildus pieredze: Šī sadaļa, nav obligāta (atkarībā cik daudz ir ko rakstīt pie darba pieredzes), taču, var minēt dažādu pieredzi par izieto praksi, darbu vasarā vai kādiem citiem darbiem, kas veikti, tāpat var minēt, ka Tev ir “tramvaja un velosipēda braukšanas apliecības”, nu vismaz, ka esi B kategorijas autovadītajs ar 4 gadu stāžu. 🙂 Nav obligāti pievienot gadus, kad kas darīts.

Apbalvojumi/Sasniegumi: Ja esi izcilnieks, tad to var minēt šinī sadaļā, ka esi saņēmis “apbalvojumu par krustvārdu mīklu minēšanu” vai strauji kāpis pa karjēras kāpnēm, izvilcis uzņēmumu no bankrota. Galvenais, lai ir atbilstīgi vakancei.

Izglītība: Saraksts ar formālajajām izglītības iestādēm. Minot gadu, skolas nosaukumu, mājas lapas adresi, pilsētu un iegūto diplomu. Šeit nevajag minēt pamatskolas, bērnudārzus un pat vidusskolas, protams, ja jums nav citas izglītības, tad pietiks tikai ar vidusskolu. Ir taču skaidrs, ka jūs mācījāties pamatskolā, ja pabeidzāt vidusskolu. Tāpat var minēt kursus un sertifikātus, kas iegūti iepriekšējās darba vietās vai pilnveides kursos, ja tas atbilst vakancei.

Valodu prasmes: Šī sadaļa, mūsu mazajā valstī, bieži vien ir būtiska. Var rakstīt, kas ir Tava dzimtā valoda un pārējās labās valodu prasmes vai var noklusēt faktu par dzimto un rakstīt tik, kuras valodas ir kādā līmenī pārvaldītas.
Atsvevišķi, ja darba vakance ir saistīta ar pastiprinātu svešvalodu izmantošanu var afišēt: runāšanu, rakstību un lasīšanu.

Datorprasmes: Pēc vajadzības, var minēt arī savas datorprasmes, parādot, ka seko līdzi laikam un pārvaldi vajadzīgās programmas nozarē, lai gan to var minēt arī pie darba pieredzes.

Ko rakstīt CV, ja nav ko rakstīt?

Kā noformēt CV

CV Paraugs

cv paraugs doc latviesu valoda

Klāt pievienoju CV paraugu Word .doc formātā.  Ja domā izmantot šo kā šablonu, tad nepalaid garām nevienu vietu un pārraksti, pārlasi visu informāciju! Lai neiznāk kautkā nelāgi.

Ja ir vēlme sev izveidot tādu apaļu bildīti tad var izmantot Lunapic online bilžu rediģētāju.

 

EiroPass CV paraugs

Ja kandidē uz  darbu valsts un Eiropas savienības iestādēs, tad Tev būs nepieciešams EuroPass CV, lai gan šis paraugs nav no sliktākajiem tomēr tā noformējums ir visai šķidrs – kā jau lielākajai daļai automātiski ģenerētiem dzīves gājumiem. To var izveidot online, kur pēcāk to varēs arī lejuplādēt. Eiropass CV paraugs:

7 atbildes
  • hugo
   hugo saka:

   Sveicināta Lāsma!

   Nav tāda pareizi vai nepareizi, ja izlasījāt rakstu, tad principiem vajadzētu būt skaidriem.
   Šeit pat ir arī CV paraugs, kas tika akceptēts no pieredzējušas lielu uzņēmumu kadru daļas vadītājas. Tāpat ir arī Eiropas CV standarts, kas pildāms online un paredzēts Latvijas un Eiropas institūcijām.
   Kādēļ tie atšķiras, tādēļ jo ļoti iespējams, ka Eiropas institūcijās izmanto datorizētu CV skenēšanu un no sākuma atsijā nederīgos kandidātus, pēc tam atlikušos caurskata personāla atlase. Taču Latvijas darba devējiem tas varētu nepatikt, jo biezi vien aizņem pat 4 un vairāk lapas, ko viņiem būs slinkums printēt un lasīt. Labak lai ir 1-2 lapas labi pārskatāma CV.
   Jāraksta tā, kā prasīts darba sludinājumā un uz katru darba nozari/vakanci jāsagatvo savs CV, kas parāda, ka jūs esat abilstoša konkrētajai vakancei.
   P.S. Ieteiktu izveidot vienu galvenao CV priekš sevis ar visu, visu iekšā un tad kad vajag sūtīt tad izravē ārā to, kas nav tik atbilstošs konkrētajam amatam.

   Veiksmi darba meklējumos!

   Reply

Atbildēt

Vēlies pievienoties diskusijai?
Droši piedalies!

Atbildēt

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.