Krāsu nozīme – psiholoģija un simboli

Krāsa atstāj iespaidu uz Tavu izvēli… Krāsu simbolisms ir krāsu izmantošana, kas attaino tradicionālas, kulturālas vai reliģiozas idejas. Izvēloties krāsas balstoties uz simbolismu vai psiholoģisko ietekmi dod iespēju izmantot tās jebkurā jomā no web un grafiskā dizaina, līdz mājas interjeriem un apģērbam. Izmantojot krāsas pareizi var mudināt cilvēkus uz rīcību izmantot pakalpojumus un iegādāties preces, uzlabot uzņēmuma atpazīstamību kā arī pamanāmību. Tā ir daļa no neverbālās komunikācijas. Ja Tavs mērķis ienākot šaja lapā bija uzzināt kā kombinēt krāsas un veidot krāsu saderības, tad raksts par 10 krāsu rīkiem būs noderīgāks. Vai ja vēlies uzzināt vairāk par krāsu teoriju, tad dodoies uz Krāsu aplis. Ieskats krāsu teorijā.

Zilās krāsas nozīme

zils, jūra, ūdens, debesisZilā krāsa ir mīļākā krāsa vairāk nekā pusei pasaules iedzīvotāju – tā ir vispatīkamākā krāsa vairumam kūltūru. Zilo uztver kā uzticamības, pastāvības un apņēmības simbolu. Tā ir debesu un jūras krāsa. To uzskata par konstantu cilvēka dzīvē.
Kā kolektīvā gara krāsa tā veicina uz mieru un var likt organismam izstrādāt ķīmiskas vielas, kas ir nomierinošas, taču ne visas zilās nokrāsas ir mierīgas. Elektrozilais vai tirkīzs ir dramatisks un dinamisks, kas uzmundrina.
Izmantojot dažas zilās nokrāsas parlieku lielā apjomā var radīt priekštatu par aukstumu un vienaldzību. Zilo vismazāk par citām krāsām var attiecināt tikai uz vienu dzimumu, jo gan vīriešus un sievietes krāsa uzrunā līdzīgi.
Ir uzskats, ka zils palēnina vielmaiņu un nomāc apetīti. Zils nepiepūlē acis un atvieglo to koncentrēšanos, ja attēli un objekti izvietoti uz zila fona. Tiek izmantota mājas lapām, kas saistītas ar tehnoloģijām, medicīnas iekārtām, tīrību, gaisu, ūdeni, korporācijām un autorūpniecību.
Zillo vislabāk izceļ sarkanā un dzeltenā krāsa . Kombinējot gaišo ar tumši zilo pastiprina uzticamības efektu.

Zilās krāsas simboli:

Veiksme, komunikācijas, gudrība, aizsardzība, garīgā iedvesma, miers, ūdens un jūras plūdenums, radošums, miers, uz augstākām domām veicinoša, dievbijība, noslēpums, debesis, formalitāte, ceļojumi, pieķeršanās, panākumi, klusa gudrība, brīvība. Labestība, mīlestība,uzticība, lojalitāte, meistarība, līdzcietība, iekšējais spēks, ziedošanās, depresija, skumjas, stabilitāte, vienotība, patiesība, sapratne, uzticamība, konservatīvisms, drošība, tīrība, kārtība, komforts ,auksts, pieķeršanās, harmonija, dziļums, ticība, sirsnība, precizitāte, intelekts, skumjas, apziņa, ziņas, idejas, sadarbība, ideālisms, sirsnība, empātija, atpūta, iedvesma, draudzība , pacietība, bezgalība, harmonija.
Gaiši zils: gaisīgs, maigs, nomierinošs, veselība, miers, sapratne, maigums.

Lapa 1 no 2
12 atbildes
 1. Ieva
  Ieva saka:

  Paldies par šo rakstu!
  Vai ir iespējams uzzināt, no kāda avota šis ir ņemts?

  Jauku dienu! 🙂

  Reply
  • hugo
   hugo saka:

   Avoti, patiesībā, ir tik daudz, ka šis ir visai unikāls gabals. Un ja LV internetā ir atrodams kaut kas līdzīgs, tad visticamāk tas ir pārpublicets no šejienes, jo pats raksts ir vecs, vienīgais šad tad tiek atjaunots, līdz ar ko izskaidrojams samērā svaigais datums.

   Reply
 2. Zaķis
  Zaķis saka:

  Raksts ir 1:1, pat ar bildēm kopēt no skaties.lv pieejamā raksta, kas savukārt to ir publicējis no Žurnāla zintnieks… 🙁 nekā oriģināla…

  Reply
  • hugo
   hugo saka:

   Raksts ir orģināls šai vietnei. Tas ir ļoti populārs un izmantots daudz kur arī radio un referātos, protams, atsevišķas detaļas ir ņemtas no “Latvijas interneta”, šis tas no ārvalstu un kompelētas ar esošo informāciju, bet tomēr sastādīts kā orģināls ar foto utt. Skaties.lv lapa nemaz neeksistēja, kad bija uztapis šis raksts. Tas man prasīja lielu darbu, kādu šodien vairs nevēlos ieguldīt lv internetā 😉

   Reply

Atbildēt

Vēlies pievienoties diskusijai?
Droši piedalies!

Atbildēt

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.