Krāsu nozīme – psiholoģija un simboli
Krāsa atstāj iespaidu uz Tavu izvēli… Krāsu simbolisms ir krāsu izmantošana, kas attaino tradicionālas, kulturālas vai reliģiozas idejas. Izvēloties krāsas balstoties uz simbolismu vai psiholoģisko ietekmi dod iespēju izmantot tās jebkurā jomā no web un grafiskā dizaina, līdz mājas interjeriem un apģērbam. Izmantojot krāsas pareizi var mudināt cilvēkus uz rīcību izmantot pakalpojumus un iegādāties preces, uzlabot uzņēmuma atpazīstamību kā arī pamanāmību. Tā ir daļa no neverbālās komunikācijas. Ja Tavs mērķis ienākot šaja lapā bija uzzināt kā kombinēt krāsas un veidot krāsu saderības, tad raksts par 10 krāsu rīkiem būs noderīgāks. Vai ja vēlies uzzināt vairāk par krāsu teoriju, tad dodoies uz Krāsu aplis. Ieskats krāsu teorijā.
Zilās krāsas nozīme

Kā kolektīvā gara krāsa tā veicina uz mieru un var likt organismam izstrādāt ķīmiskas vielas, kas ir nomierinošas, taču ne visas zilās nokrāsas ir mierīgas. Elektrozilais vai tirkīzs ir dramatisks un dinamisks, kas uzmundrina.
Izmantojot dažas zilās nokrāsas parlieku lielā apjomā var radīt priekštatu par aukstumu un vienaldzību. Zilo vismazāk par citām krāsām var attiecināt tikai uz vienu dzimumu, jo gan vīriešus un sievietes krāsa uzrunā līdzīgi.
Zilās krāsas simboli:
Veiksme, komunikācijas, gudrība, aizsardzība, garīgā iedvesma, miers, ūdens un jūras plūdenums, radošums, miers, uz augstākām domām veicinoša, dievbijība, noslēpums, debesis, formalitāte, ceļojumi, pieķeršanās, panākumi, klusa gudrība, brīvība. Labestība, mīlestība,uzticība, lojalitāte, meistarība, līdzcietība, iekšējais spēks, ziedošanās, depresija, skumjas, stabilitāte, vienotība, patiesība, sapratne, uzticamība, konservatīvisms, drošība, tīrība, kārtība, komforts ,auksts, pieķeršanās, harmonija, dziļums, ticība, sirsnība, precizitāte, intelekts, skumjas, apziņa, ziņas, idejas, sadarbība, ideālisms, sirsnība, empātija, atpūta, iedvesma, draudzība , pacietība, bezgalība, harmonija.
Gaiši zils: gaisīgs, maigs, nomierinošs, veselība, miers, sapratne, maigums.
man patik
Sveika, Eva!
Paldies par labu vārdu!
Super, noderēja skolas darbam.
Ņem par labu! 😉
Paldies par šo rakstu!
Vai ir iespējams uzzināt, no kāda avota šis ir ņemts?
Jauku dienu! 🙂
Avoti, patiesībā, ir tik daudz, ka šis ir visai unikāls gabals. Un ja LV internetā ir atrodams kaut kas līdzīgs, tad visticamāk tas ir pārpublicets no šejienes, jo pats raksts ir vecs, vienīgais šad tad tiek atjaunots, līdz ar ko izskaidrojams samērā svaigais datums.
Loti interesanti .Paldies par tadu saiti .
Ņem par labu! 🙂
Raksts ir 1:1, pat ar bildēm kopēt no skaties.lv pieejamā raksta, kas savukārt to ir publicējis no Žurnāla zintnieks… 🙁 nekā oriģināla…
Raksts ir orģināls šai vietnei. Tas ir ļoti populārs un izmantots daudz kur arī radio un referātos, protams, atsevišķas detaļas ir ņemtas no “Latvijas interneta”, šis tas no ārvalstu un kompelētas ar esošo informāciju, bet tomēr sastādīts kā orģināls ar foto utt. Skaties.lv lapa nemaz neeksistēja, kad bija uztapis šis raksts. Tas man prasīja lielu darbu, kādu šodien vairs nevēlos ieguldīt lv internetā 😉
daudz bet skolaj neder
daudz bet skolai neder