Veiksmīga logo dizaina veidošanas process
Problēmas definēšana un mērķa apjaušana
1. solis: No paša sākuma iegūstot pietiekamu informācijas daudzumu un skaidri apjaušot klienta problēmu būtību un vēlamo mēŗķi ir viens no viss svarīgākajiem soļiem, lai uzsāktu logo dizaina radīšanu.
Uzdodot tādus jautājumus: Kā jūsu uzņemums atšķiras no konkurentiem? Kādi atslēgvārdi vislabāk aparaksta jūsu logo? vai Kāda veida logo veidolus jūs visbiežāk pamanat? Ļauj man un klientiem nokļūt līdzīgā domu līmenī un rada priekšnosacījumu, ka piedāvātā dizaina paraugs būs veiksmīgs.
Informācijas vākšana
2. solis: Pēc klientu domu uzklausīšanas un domu apmaiņas, tiek lūkots pēc informācijas par uzņēmumu kā arī veikta konkurentu analīze. Tas ļauj vieglāk izprast konkrēto uzņēmējdarbības nozari, novērtējot to no malas.
Iedvesmošanās
3. solis: Laiku pa laikam es pāršķirstu kādu no logo dizaina grāmatām vai interneta logo gallerijas, lai iekustinātu radošo domu uz radīšanu. Bet ir arī brīži, kad mēģinu vairāk atturēties no šādas veida iedvesmas rašanās, jo man jau ir skaidrs priekštats par to, kādam dizainam vajadzētu būt. Un ir nepieciešamība tik radīt vairāk skices.
Skicēšana un Domu kartes radīšana
4. solis: Vai tas ir logo dizains vai arī mājas lapas, tas vienmēr sākas uz papīra. Tas ļauj manai domai virzīties pareizā virzienā un atzīmēt tik daudz ideju cik vien iespējams. Bet, savukārt, uzsākot radīšanas procesu uz datora var ievērojami palēlināt radošo procesu, jo, gluži vienkārši, tas prasa vairāk laika, lai atzīmētu idejas un tad arī ir vairāk jāpiedomā pie datorprogrammas pārvaldīšanas, kas beidzas jau iedziļināšanās pārāk smalkās niansēs pāragrā stadijā. Domu kartes palīdz sakārtot un attīstīt domu gaitu, nonākot pie aizvien jaunām idejām.
Digitalizēšana
5. solis: Pēc dažu veiksmīgu skiču atlases, es tās pārnesu uz datora. Logo veidošanai parasti izpantoju CorelDraw datorprogrammu. Līnijas un formas Corelī tiek radītas vektoros, kas ļauj logo tikt palielinātam vai samazinātam neirobežotā izmērā, saglabājot nemainīgu kvalitāti.
Logo tapšanas sākuma stadijā cenšos izvairīties no krāsu piešķiršanas detaļām, līdz neesmu izšķīries par pāris idejām, kuras šķiet veiksmīgākās. Šāda pieeja ļauj labāk koncentrēties uz attēlotajiem simboliem kā nekā labs logo darbojas labi gan esot melns un balts, gan krāsu variantā.
Klientu atsauksmju uzklausīšana
5., 7. un 9. solis: Strādāšana kopā ar klientiem ir ne tikai mans pašmērķis, bet bez šaubām tas palīdz veiksmīga logo dizaina radīšanas procesā, kas reprezentē klientu un viņu uzņēmumu.
Es cenšos cik vien iespējams, lai uzturētu kontaktu ar saviem klientiem, dažādās logo dizaina tapšanas stadijās. Tas palīdz veidot savstarpēju uzticību un ļauj saprast, kur tiek ieguldīti līdzekļi.
Logo uzlabošana
6. solis: Pēc klientu atsauksmju uzklausīšanas dodos atpakaļ pie datora un veicu izmaiņas vai radu papildu variāciju papraugus. Tas ļauj man daudz precīzāk attainot klientu vēlmes un mērķus, nekā pēc sākotnējās domu uzklausīšanas.
Krāsas un fonti
8. solis: Kad esmu vismaz par 80% apmierināts ar logo veidolu sāku eksperimentēt ar dažādām krāsu un fontu variācijām.
Parasti saviem klientiem piedāvāju vismaz 3 dažādus logo paraugus, katram piešķirot krāsas un fontus, kas atbilst vislabāk uzņēmuma zīmolam un vēstījumam.
Pēdējie labojumi
10. solis: Kad klients ir apstiprinājis visatbilstošāko logo risinājumu, ja būs nepieciešams, es veikšu vēl pāris labojumus.
Šīnī solī ievietoju uzņēmuma logo mājaslapas paraugā vai uz vizītkartes. Tas ļauj klientam labāk apjaust kā logo izskatīsies izmantots reālā dzīvē, ne tikai viens pats par sevi.
Failu nosūtīšana
11. solis: Kad viss pabeigts izveidoju logo dažādos bilžu un vektoru formātos (EPS, JPG, PNG, TIFF, CDR), un arī izmēros lai vēlāk to būtu pēc iespējas vienkāršāk izmantot pēc vajadzības un tam būtu papildu dublikāts, ārpus maniem arhīviem.
Atbildēt
Vēlies pievienoties diskusijai?Droši piedalies!