Minimālisms mājas lapās

Minimālisma vēsture meklējama pagājušā gadsimta 60 gados, kad pirmoreizi tas izpaudās caur modernistu mākslu. Tas bija savā ziņā pēcreakcija uz abstrakcijas un ekspresionisma kultu pirms tam.

Lūk viens no piemēriem minimalismā:

pits-mondrians-minimalisms-dizaina

Minimālisms ir nogājis garu ceļu un radījis vienu no skaistākajām mākslas izpausmēm, kādas jebkad tapušas. Tajā laikā mākslinieki uzskatīja, ka noņemot vismazāk nepieciešamās detaļas no to mākslas darbiem, tas spēja daudz labāk attainot unikalitāti un būtību. Šī kustība strauji izpaltījās pārņemot daudzas citas radošās nozares kā arhitektūru, mūziku, rakstnicību udc.

Mūsdienās minimālisms ir viens no izplatītākajiem dizaina principiem un tiek izmantots visdažādākajos veidos sākot no plakātiem , modes, drukātās reklāmas un beidzot ar vizītkartēm un brošurām.

Minimālisms tiek bieži lietots arī mājas lapu dizainā pateicoties uzņēmumam Apple.

Apple ir palīdzējis popularizēt minimālismu jau sākot no 20.gadsimta caur savu veidu kā uzņēmuma mājas lapa un ražojumi ir dizainēti, izmantojot tikai pašus nepieciešamākos elementus, sauklis māzāk nozīmē vairāk nekad vēl nav bijis tik populārs.

apple.com

Ko var saukt par minimālismu?

Katram ir atšķirīgs uzskats cik minimālistiskai mājas lapai vajadzētu būt. Daži uzskata, ka dizains, kas izmanto kādu citu krāsu kā baltā vairs nav minimālisms, savukārt, citi uzskata, ka web dizainam ir jāsatur tikai pāris vizuāli elementi. Lai nu kam jūs vairāk pieslienaties tomēr minimālismam mājas lapas dizainā jāievēro vairāki būtiski principi, lai lapa būtu veiksmīga. Web lapas izstrādē jāšķiras tikai no nebūtiskākajām detaļām, līdz vairs nekas nevar tikt noņemts, neietekmējot lapas uztveramību un lasāmību. Tas ir tādēļ, lai web lapas apmeklētāji varētu pēc iespējas vieglāk un atrāk uztvert tās saturu, kas būtībā ir galvenais apmeklētāju mērķis.

Veidojot lapas vizuālo tēlu minimālismā ir jāvelta diezgan liela piedomāšana un plānošana, lai dizains būtu funkcionāls un, tajā pašā laikā, tikai pašas nepieciešamākās detaļas būtu redzamas.

Kādēļ vajag izmantot minimālismu mājas lapas dizainā?

Izmantojot minimālisma konceptu web lapas dizainā iespējams ir tālredzīgi, jo minimālisms ir moderns un tas nenoveco, līdz ar to, mājas lapas dizains nebūs jāpārveido pēc pāris gadiem. Bet, galvenokārt, šāda veida pieeja ļauj labāk sasniegt lapas mērķi bez uzmanību traucejošiem elementiem. Priekšrocības minimālismam mājas lapas dizainā:

  1. Vieglāka satura pārskatāmība.
  2. Mazāk nepieciešama programmēšana.
  3. Ātrāka lapas ielāde un navigācija.

Šķiries no nevajadzīgajiem elementiem

Ir būtiski apjaust mājas lapas galveno mēŗķi pirms noņemt kādu no elementiem. Paturot šo prātā būs ir vienkāršāk izcelt lapas vēstījumu un funkcijas. Lai vieglāk izšķirtos ko noņemt  vajag pieturēties pie lapas pamatfunkcijām.

Brīvā laukuma loma minimālismā

Elementi, kas izvēlēti, lai attēlotu mājaslapā ir jābūt ar pietiekoši lielām atsstarpēm ,lai radītu mānīgu priekštatu, ka lapa ir lielāka nekā tas ir patiesībā, šis efekts ietekmē pārējos lapas elementus un ļauj lapu uztvert skaidrāk un saprotamāk.Brīvais jeb tukšais laukums ir arī viens no veidojošiem un definējušiem minimālisma pamatprincipiem.

Edija Majora Blogs

Edija Majora Blogs

Šis mājas lapas dizains izmanto režģi un lielas, vienādas atstarpes starp blokiem, tas piešķir dizainam lielisku balansu. Navigācija izvietota visātrāk pamanāmajā vietā un izcelta ar plašāku laukumu visapkārt – tas viss kopā veido veiksmīgu dizainu ar samērā maz detaļām.

Novietojuma izmantošana

Novietojums minimālismā organizē un sakārto lapas saturu. Tas palīdz izveidot līdzīgu daudzumu brīvā laukuma. Novietojumu var visefektīvāk panākt izmantojot režģi.

Piemērs zemāk parāda cik novietojuma princips ir nozīmīgs mājas lapu dizainā. Saturs ir sadalīts vienādās daļas un novietojums piešķir fantastisku balansu.

Krāsas izmantošana minimālisma web dizainā

Krāsa minimālismā palīdz pastiprināt atsevišķas detaļas, uzsverot to, kam jāpievērš lielāka uzmanība, atvieglinot lapas apmeklētājiem pārvietošanos. Ir svarīgi izmantot pēc iespējas mazāk krāsu toņu. Izmantojot tikai vienu papildu krāsu, bez pamata krāsām, tiks panākts ļoti spēcīgs gala efekts.

Galveno elementu uzsvēršana

Atstājot aiz svītras tik daudz detaļas cik vien iespējams ir būtiski uzsvērt galvenos elementus. To var panākt eksperimentējot ar fontiem un to stiliem, koncentrējoties uz to izmēru un krāsām. Kad tas ir salikts vienkopus šie elementi radīs unikālu lapas dizainu.

Šis paraugs demonstrē dažādu fontu izmantošanu. Lapas dizaineris ir koncentrējies piešķirot vairāk detaļas fontiem un satura izvietojumam, kas kopā strādā diezgan labi.

Atkārto!

Atkārtošana minimālismā ir vēlieviena pazīme, kas nodrošina konsekvenci dizainā. Šis princips ļauj arī uzsvērt/pastiprināt formas, turklāt, šo pieeju var pielietot gandrīz ikvienā jūsu lapas vietā.

Piemērs lieliski demonstrē atkārtošanu, kas nekļūst garlaicīga, jo izmanto dažādus fontus, krāsas un satura veidus, bet saglabā, fantastiski, vieglu uztveramību.

Kopsavilkums

Ja acij ir mazāk ko redzēt, tas nozīmē, ka ir vieglāk koncentrēties uz galveno. Minimālisma pamatprincipu izmantošana mājas lapu dizainā ir lielisks veids, lai lapa kalpotu tai uzstādītajam mērķim.

Pievēršot lielāku uzmanību galveno elementu balasnam lapā un izmantojot principus augstāk  jūs varat uzlabot savu produktu, pakalpojumu pārdošanas rezultātus.

 

 

0 atbildes

Atbildēt

Vēlies pievienoties diskusijai?
Droši piedalies!

Atbildēt

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.