Motivācijas vēstules paraugs un tās rakstīšana

Motivācijas vēstule saukta arī par Darba Pieteikuma Vēstuli vai vienkārši Pieteikumu izskaidro kādēļ Tu esi motivacijapiemērots konkrētajam darbam un kādēļ būsi labs darbinieks.

Patiesais iemesls šādai vēstulei ir tas, ka cilvēki ir kas vairāk kā tikai darba pieredze vai izglītība, jo tiem piemīt personības īpašības, motivācija, ieradumi un visāda veida iemesli kādēļ tie varētu būt lieliski tieši tajā darba pozīcijā. Pārlasot CV to nevienmēr var saprast.

Motivācijas vēstule, bieži vien, ir kā pirmā darba intervija, kurā darba devējs var Tevi iepazīt. Labi uzrakstīta vēstule var palīdzēt nonākt līdz darba intervijai klātienē, kamēr švakrs darba pieteikums nonāk miskastē.

Daudzi no jums ir noteikti ir aizdomājušies, nu ko lai raksta tajā vēstulē. Tādēļ zemāk mēģināšu, īsumā, izskaidrot motivācijas vēstules sastāvdaļas, kas ļaus veiksmīgi arī tādu uzrakstīt priekš sevis.

Motivācijas vēstules saturs un struktūra

Ievads.

Pirmā rindkopa: Tākā mūsdienās uzņēmumi rūpīgi izvērtē, kur, par maksu, publicēties ir būtiski pateikt, kurā vietā manīji sludinājumu un uz kādu vakanci pretendē. Pašā sākumā vari iepazīstināt ar sevi. Ar 1-2 teikumiem būs gana un šeit nav nepieciešams rakstīt vēlreiz savu vārdu, jo tas būs, gan augšā, gan apakšā.

Piemēri:

Atsaucoties uz jūsu publicēto darba piedāvājumu, portālā darbi.lv, vēlos izvirzīt savu kandidatūru uz Mārketinga Menedžera vakanci, sabiedrisko attiecību nodaļā.

vai profesionālim

Kā pieredzējis mārketinga  speciālists, vēlos kandidēt uz vakanto Mārketinga menedžera amatu, kas publicēts darbi.lv mājas lapā.

vai brīvā stilā

Lasot sludinājumus vakances.lv portālā, mani ļoti ieiteresēja jūsu darba piedāvājums, līdz ar to vēlos pieteikties Mārketinga Menedžera vakantajam amatam.

vai no autsauksmes

No Jūsu darbinieka Mārtiņa Lauča, uzzināju par to, ka Jūsu uzņēmumā ir brīva vakance uz mārketinga menedžera vietu. Mārtiņš īsumā aprakstīja prasības, kas attiecas uz šo vakanci, un es secināju, ka manas zināšanas un pieredze varētu sniegt Jūsu uzņēmumā vērtīgu ieguldījumu.

vai studentam

Esmu Latvijas Universitātes 3. kursa sabiedrisko attiecību studente. Šobrīd, sakarā ar studiju programmas nosacījumiem, es meklēju prakses vietu. Zinot SIA “ABC” darbības jomu un pamatojoties uz Jūsu sniegto informāciju prakses.lv mājas lapā, vēlos pieteikties Jūsu uzņēmumā studiju praksei.

Kādas ir Tavas prasmes un pieredze?

2.,3. rindkopā: Īsumā apraksti savu darba pieredzi un izglītību. Fokusējies tieši uz tām prasmēm un spējām, kas publicētas sludinājumā un  raktsi tikai par to, kas ir atrodams Tavā CV.

Šeit gan vajag atturēties no daudz sevis komplimentējošu vārdu izmantošanas – drīzāk censties uzrakstīt to kāds esi patiesībā, neizceļot negatīvo.

Piemērs:

Esmu radošs un uz rezultātiem fokusēts mārketinga speciālists ar labām menedžementa spējām.  Man ir 3. gadu iepriekšēja darba pieredze mārketinga speciālista amatā SIA „ABCDEFG”. Manos darba pienākumos ietilpa pārrunu veikšana ar klientiem; Darbinieku instruēšana un lietišķās sarakstes veikšana; Preses relīžu rakstīšana un vienošanās par publikācijām; Iegūldījumu atdeves analizēšana un A/B testu veikšana; Manas darbības laikā SIA “ABCDEFG” ir pieredzējis 230% izaugsmi pārdošanas apjomos, ar samzinātiem reklāmas un distribūcijas izdevumiem. Tāpat esmu ieguvis izglītību Sabiedrisko Atteicību specialitātē un pilnveidojis savas zināšanas Praktiskajā un Interneta mārketingā.

vai

Mana līdzšinējā darba pieredze ir saistīta ar organizatorisko un administratīvo darbu SIA „ABC”. Manos darba uzdevumos ietilpa ienākošo zvanu koordinēšana; apmeklētāju plūsmas kontrole un apkalpošana; darbinieku un apmeklētāju tikšanos organizēšana un lietišķā sarakste; lietvedības veikšana; darbs ar biroja tehniku. Man ir labas komunikatīvās prasmes, spēju patstāvīgi organizēt savu un citu darbu.

Ko Tu vari darīt uzņēmuma labā? Kāda ir Tava motivācija? 

Ceturtajā rindkopā : ir jāatbild uz jautājumu: “Kādēļ Tu piesakies uz šo darbu?” Atbildot uz šo jautājumu akcentē divas lietas. Pirmkārt, kā šī pozīcija atbilst Tavām spējām un interesēm. Un otrkārt, kā šis darbs ļaus Tev attīstīties un profesionali augt. Tas ļauj darbadevējam saprast, ka Tev ir liela interese šajā amatā un, ka darīsi visu lai būtu veiksmīgs un attīstītos. 2-4 teikumi būs pietiekami.

Esmu pārliecināts, ka ar savu pieredzi mārketingā es spēšu atīstīt jūsu uzņēmuma zīmolu un uzlabot pārdošanas rādītājus. Pastāvīgi paplašinu savu zināšanu evolucionārajā psiholoģijā un dažādu tautu uzvedībā.
Es vēlos kļūt par jūsu uzņēmuma komandas dalībnieku, jo darbs ar mārketinga projektiem šķiet ar lielām personīgās un profesionālās izaugsmes iespējām, dinamisku darba ritmu, kā arī manu prasmju un zināšanu pielietošanas iespējām.

Nobeigums.

Nobeigums ir īss, kas prasa 1-2 teikumus. Šajā rindkopā jānoslēdz motivācijas vēstule ar pateicību un jāmudina darba devējs uz aicināšanu darba intervijai.
Piemērs:

Pateicos par izrādīto uzmanību un augsti novērtēšu Jūsu uzaicinājumu uz darba interviju, lai sīkāk pārrunātu manas iespējas kļūt par SIA”ABCDEFG” XXX darbienieku.
0 atbildes

Atbildēt

Vēlies pievienoties diskusijai?
Droši piedalies!

Atbildēt

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.