Motivācijas vēstules paraugs un tās rakstīšana
Motivācijas vēstule saukta arī par Darba Pieteikuma Vēstuli vai vienkārši Pieteikumu izskaidro kādēļ Tu esi piemērots konkrētajam darbam un kādēļ būsi labs darbinieks.
Patiesais iemesls šādai vēstulei ir tas, ka cilvēki ir kas vairāk kā tikai darba pieredze vai izglītība, jo tiem piemīt personības īpašības, motivācija, ieradumi un visāda veida iemesli kādēļ tie varētu būt lieliski tieši tajā darba pozīcijā. Pārlasot CV to nevienmēr var saprast.
Motivācijas vēstule, bieži vien, ir kā pirmā darba intervija, kurā darba devējs var Tevi iepazīt. Labi uzrakstīta vēstule var palīdzēt nonākt līdz darba intervijai klātienē, kamēr švakrs darba pieteikums nonāk miskastē.
Daudzi no jums ir noteikti ir aizdomājušies, nu ko lai raksta tajā vēstulē. Tādēļ zemāk mēģināšu, īsumā, izskaidrot motivācijas vēstules sastāvdaļas, kas ļaus veiksmīgi arī tādu uzrakstīt priekš sevis.
Motivācijas vēstules saturs un struktūra
Ievads.
Pirmā rindkopa: Tākā mūsdienās uzņēmumi rūpīgi izvērtē, kur, par maksu, publicēties ir būtiski pateikt, kurā vietā manīji sludinājumu un uz kādu vakanci pretendē. Pašā sākumā vari iepazīstināt ar sevi. Ar 1-2 teikumiem būs gana un šeit nav nepieciešams rakstīt vēlreiz savu vārdu, jo tas būs, gan augšā, gan apakšā.
Piemēri:
vai profesionālim
vai brīvā stilā
vai no autsauksmes
vai studentam
Kādas ir Tavas prasmes un pieredze?
2.,3. rindkopā: Īsumā apraksti savu darba pieredzi un izglītību. Fokusējies tieši uz tām prasmēm un spējām, kas publicētas sludinājumā un raktsi tikai par to, kas ir atrodams Tavā CV.
Šeit gan vajag atturēties no daudz sevis komplimentējošu vārdu izmantošanas – drīzāk censties uzrakstīt to kāds esi patiesībā, neizceļot negatīvo.
Piemērs:
vai
Ko Tu vari darīt uzņēmuma labā? Kāda ir Tava motivācija?
Ceturtajā rindkopā : ir jāatbild uz jautājumu: “Kādēļ Tu piesakies uz šo darbu?” Atbildot uz šo jautājumu akcentē divas lietas. Pirmkārt, kā šī pozīcija atbilst Tavām spējām un interesēm. Un otrkārt, kā šis darbs ļaus Tev attīstīties un profesionali augt. Tas ļauj darbadevējam saprast, ka Tev ir liela interese šajā amatā un, ka darīsi visu lai būtu veiksmīgs un attīstītos. 2-4 teikumi būs pietiekami.
Es vēlos kļūt par jūsu uzņēmuma komandas dalībnieku, jo darbs ar mārketinga projektiem šķiet ar lielām personīgās un profesionālās izaugsmes iespējām, dinamisku darba ritmu, kā arī manu prasmju un zināšanu pielietošanas iespējām.
Nobeigums.
Nobeigums ir īss, kas prasa 1-2 teikumus. Šajā rindkopā jānoslēdz motivācijas vēstule ar pateicību un jāmudina darba devējs uz aicināšanu darba intervijai.
Piemērs:
Atbildēt
Vēlies pievienoties diskusijai?Droši piedalies!