Populārākās mājas lapas 2011, lai piesaistītu klientus

Kam diez vajadzīgs zināt, kuras ir Latvijas populārākās mājas lapas 2011.gadā? Iespējams, ka dažam šāda veida tops neko neizsaka, bet patiesībā, tas norāda uz kanāliem caur kuriem var sasniegt visvairāk cilvēku, līdz ar to arī klientu. Šeit gan jāatceras, ka ne vienmēr reklāmas izvietošana lapā, kur ir lielākā daļa interneta lietotāju sniegs visvairāk ieņēmumu. Dažreiz var izrādīties, ka daudz izdevīgāk ir reklamēties tur kur uzturas jūsu mērķauditorijas cilvēki  un, tajā pašā laikā nepazust pūlī, starp daudziem uzņēmumiem. Var reklamēties radio, TV, bet jāņem vērā, ka ir diezgan liela auditorijas daļa, kas ne dzirdēs jūs radio ziņu, ne skatās vispār televīziju, bet turpretī aktīvi lieto internetu. Šādos gadījumos ļoti labi noder nozares biedrības un specifiski portāli. Lai nu kā lai sasniegtu vēl nesasniegtos nākas peldēt uz plašākiem ūdeņiem  internetā un tas ne vienmēr nozīmē augstākas reklāmas izmaksas… Šī gada populārāko mājas lapu tops nekādas lielas pārmaiņas neuzrāda un var pārliecināties, ka internetā, lai izveidotu plašu lapas pastāvīgo apmeklētāju loku, viena no svarīgākajām lietām ir ilgmūžība. Saskaņā ar interneta lapu reitingu aģentūras Alexa aprēķiniem Latvijā visvairāk apmeklētākās lapas ir:

1. Google.lv/.com

Kas piedāvā Google Adsense teksta reklāmas maksājot tikai par klikšķiem un reāliem jūsu lapas apmeklētājiem. Google reklāmas tiek izvietotas pašā googles meklētajā un lielakajā daļā google produktu lapās +  daudzās vietnēs, kuras labpratīgi ievieto googles reklāmas savā lapā uz tā pelnot. Latvijā reklāmas diemžēl tik labi vairs nestrādā it īpaši internetā, tādēļ viens no labākajiem rīkiem ir uzlabot savu mājas lapu, lai google apmeklētāji meklējot informāciju par produktiem un pakalpojumiem nonāk jūsu lapā. Tālāk atliek vien nodrošināt, lai viņi atrod meklēto informāciju un iegādājas produktu.

2. Youtube.com

Lai cik pārsteidzoši, tad ne pirmajā ne otrajā vietā nav draugiem.lv un tāds interneta Gigants kā google ir izkonkurējis vietējo uzņēmumu, aizņemot pirmo un otro vietu. Tātad, Youtube (Google īpašums) – Googles teksta reklāmas tiek demonstrētas video skatīšanās laikā, bet tās par laimi vai nelaimi var aizvērt. Bēda nav liela, jo par šo reklāmu demonstrēšanu nav jāmaksā, kamēr neviens nav uzklišķinājis.  Tomēr viens no efektīvākajiem reklāmas veidiem ir radīt atraktīvu reklāmu video formātā. Ja iespējams to demonstrēt gan televīzijā, gan Youtube un tad jau būs sasniegta viena liela daļa auditorijas. Jāņem arī vērā, ka šis videoklips varēs internetā stāvēt daudzus gadus un cilvēki no jebkuras pasaules malas ar to iepazīties.

3. Draugiem.lv

Lai nu kā draudzīgais portāls ir spējis noturēt 3. vietu apmeklētākajās lapās un šis portāls jau piedāvā diezgan bagātīgu reklamēšanās klāstu kas sevī ietver: maksā par klikšķi reklāmas, sociālās aptaujas, baneri, dažāda veida svētku reklāmas un akcijas. Ļauj izveidot spēles, uzņēmuma sociālo lapu, kur lietotāji var kļūt par sekotajiem visiem jaunumiem ko jūs paziņojat…

4.Inbox.lv

Galvenokārt kā visaptverošāko reklāmas iespēju piedāvā sūtīt visiem saviem epasta klientiem mēstules (spama vēstules ), grūti gan pateikt, cik tas efektīvi darbojas, bet nekādu labo slavu ar mēstulēm epastā nevar izpelnīties, tadēļ tad jau labāk izmantot inbox reklāmas laukumus.

5. Facebook.com

Gluži kā draugiem arī facebook piedāvā samērā plašas reklamēšanās iespējas caur atsevišķiem reklāmas laukumiem, tāpat arī iespējams izveidot uzņēmuma sociāla tīkala lapu, kur saviem sekotajiem paziņot par jaunmiem un visu intersanto,kas uzņēmumā notiek.

6.ss.lv

Visi jau zin,ka tas ir populārākais Latvijas sludinājumu dēlis, tādēļ tas dod iespējas vai nu izvietot samērā niecīgas maksas sludinājumus par uzņēmuma akcijām vai arī reklāmas banerus.

7. Delfi.lv

Veina no pirmajām lapām latviešu valodā bija delfi ar savām ziņām un čata istabām un vēlaizvien šī lapa ierindojas Latvijas pameklētako lapu top 10. Kas ļauj reklamēties caur reklamrakstiem jeb preses relīzēm (visefektīvakais) un baneru reklāmām.

8. TvNet.lv

Ja preses relīzi nesanāk palaist Delfi, tad var doties uz tvnet un darīt visu to pašu, jo Delfi un Tvnet abi ir ziņu portāli.

9. Sweedbank.lv

Grūti pateikt par reklāmas iespējām, bet naudu šinī lapā var gan ieskaitīt, gan pārskaitīt.

10. Apollo.lv

Tiem , ka simpatizē Lattelecom atbalstīšana var reklamēties arī Apollo ziņu portālā. Tālāk, domājams, ka var neturpināt, bet jūs varat ar top 500 iepazīties Alexas lapā. Savukārt, Lai iepazītos ar labāk dizainētajām mājas lapām var doties uz Webgaleriju

0 atbildes

Atbildēt

Vēlies pievienoties diskusijai?
Droši piedalies!

Atbildēt

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.