Noderīgi rīki ideālu krāsu salikumu radīšanai

Darbošanās ar krāsām web dizainerim un citiem radošajiem var aizņemt visai daudz laika, jo iesākumā ir jāizvēlas krāsu palete konkrētajam projektam balstoties uz daudz dažādiem aspektiem – krāsu nozīmes, simboliem utt.. Un tad vēl ir krāsu hex kodi kuri jāatceras un jākonvertē uz RGBa. Lai paātrinātu šo procesu un padarītu dizainera dzīvi daudz vieglāku ir radīti daudz lieliski rīki krāsu saderību salikumu radīšanai. Šie rīki palīdz gan izvēlēties, gan konvertēt izvēlētās krāsas web dizaina izstrādei un ne tikai.

Krāsu paletes rīki

Ja jāuzsāk projekta izstrāde no nekā, bez esošām uzņēmuma krāsām un bez iedvesmas avota, var būt visai pagrūti salikt kopā krāsu paleti, kas ir veiksmīga. Tādēļ zemāk apkopoju dažus rīkus, kas ļauj salikt skaistas krāsu kombinācijas, kuras arī labi izskatās.

ColourLovers krāsu paletes rīki

Krāsu mīļotāji

ColourLovers  jeb krāsu mīļotāji ir sociālais portāls, kurā atrodamas miljoniem lietotāju uzģenerētas krāsu paletes. Šo kolekciju var caurlūkot, novērtēt un izvēlēties krāsu savienojumus daudzos veidos, kas Tevi uzrunā vai atrast citas krāsas, kas noder vajadzīgā noskaņojuma radīšanai. Izvēlnē Tools ir pieejami arī citi rīki krāsu paletes radīšanai.

Kuler krāsu paletes

adobe-kuler

Adobe Kuler ir viens no retajiem uzņēmuma bezmaksas produktiem, kas ļauj meklēt, lejuplādēt un novērtēt krāsu salikumus kā arī iespējams radīt paletes pašu spēkiem no 0 vai attēla.

Real Colors krāsu paletes ģenerātors

krāsu paletes ģenerātors applikācija

Viens no visērtākajiem rīkiem šeit, viennozīmigi, ir Real colors android mobīlā applikācija, ar kuru var nobildēt bildi un uzreiz no tās izdabūt krāsu paleti un pēcāk eksportēt šo paleti uz Photoshop. Applikācija dod informāciju par dažādiem krāsu kodiem (HEX, RGB, HSB). Ieteicams nēsāt kabatā visiem web, grafiskajiem un interjera dizaineriem.

Pictalulous

krāsu savācējs

Lūkojies pēc konkrētas noskaņas un ir iepaticies kāda attēla stils un radītā atmosfēra? Pictaculous ir vienkārš rīks, kas ļauj izvēlēties krāsas no augšuplādētā attēla.

Design Seeds krāsu paletes

design seeds blogs

Ja Tev gluži vienkārši patīk skaisti krāsu salikumi, tad ir arī blogs, kas katru dienu publicē skaistus krāsu savienojumus un ļauj meklēt lapā pēc krāsām, gadalaikiem un noskaņām.

Krāsu izvēles rīki

Photoshopam ir savs iebūvētais krāsu izvēles rīks (color picking tool) ar kuru esmu pārliecināts,ka visi web dizaineri ir sastapušies. Bet tikai iedomājies cik daudz nākas pārslēgties no vienas programmas uz otru,lai nokopētu krāsas hex kodu vai atcerētos to. Vajadzetu būt taču kaut kam vienkāršākam, vieglākam un patiesībā ir gan.

color.hailpixel.com krāsu izvēles rīks

color-hailpixel-com

Vienkāršs un vienlaicīgi ļoti noderīgs mazs rīks color.hailpixel.com , kas ļauj braukāt pa ekrānu un ar vienu klikšķi nokopēt hex kodu.

CSS Krāsu nosaukumi

css krasu nosaukumi

Ja Tev tomēr nepatīk darboties ar krāsu hex kodiem, kas sastāv no cipariem un burtiem un atgādina grūti uzlaužamas paroles, tad ir arī 147 CSS vārdiskie krāsu apzīmējumi, kursu varētu būt, ka ir vienkāršak atminēties un ierakstīt CSS failā. Tu vari aplūkot visu sarakstu vienlaicīgi vai katru krāsu atsevišķi jauktā secībā ar vienu peles klikšķi.

Krāsu teorijas rīki

Atceries kā mācījies visu par krāsu apli krāsu mācībā- pretkrāsas, siltums, vēsums, košs, neitrāls? To visu var izmantot arī ar šiem rīkiem un radīt akadēmiski pareizus krāsu salikumus, kā arī vienlaicīgi atkārtot krāsu teoriju.

Sphere krāsu teorijas rīks

krasu aplis

Krāsu teorijas vizualizācijas rīks Sphere ar visai vienkāršas saskarsmes vidi ļauj  iegūt krāsas un nokrāsas no krāsu apļa.

Color Scheme Designer

colorschemedesigner-com

Veido pats savus akadēmiskos krāsu salikumus ar Color Scheme Designer. Izvēlies vienu krāsu un aplūko piedāvātās krāsu paletes, kā arī ir iespējams aplūkot kā tas izskatās mājaslapā.

Nobeigumā

Tagad Tev nevajadzētu būt problēmām radīt lieliskas krāsu paletes priekš jebkā ko vēlies izveidot. Vai tas būtu intejers vai uzņēmuma stils ar logo un mājas lapu. Bet iespējams Tev pašam ir kādi citi noderīgi rīki un paņēmieni krāsu palešu veidošanai?

0 atbildes

Atbildēt

Vēlies pievienoties diskusijai?
Droši piedalies!

Atbildēt

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.