Mērķa noskaidrošana un sasniegšana

kadsirtavsmerkisTu atrodies šinī mājas lapā, jo meklē informāciju – tātad ar mērķi. Varētu būt, ka esi mājas lapas dizaina izstrādes vai  satura radīšanas procesā. Vai arī var būt, ka, vienkārši, esi apjucis uzstādot nākamos mērķus.

Lai nu kā noteikti ir kāds mērķis, kuru vēlies sasniegt.

Kāds ir Tavs mērķis?

Vislabākais, lai to noskaidrotu ir sākt rakstīt uz lapas, rindiņā visus mērķus, kurus vari iedomāties.

Un gala rezultātā šim mērķim vajadzētu izskatīties apmēram šādi:

  • “Esmu izveidojis veiksmīgu mājas lapu, kas popularizē manus produktus  un pārdodu tos vairāk kā 100 cilvēkiem mēnesī”
  • “Esmu pārliecināts par savu pieredzes pietiekamību dizainā, dodos strādāt savā jomā, un jūtos brīvi kopā ar pārējiem darba kolēģiem.”
  • “Pateicoties manam darbam, kolēģi mani ciena web dizainā un priekšnieks vēlas man pielikt pie algas.”

Ievēro, ka šie mērķi ir izteikti tagadnes formā! Un tādēļ jāfokusējas uz to kādas sajūtas tas rada un kā tas izskatās, kad esi to sasniedzis.

Mērķi var būt esamības stāvoklis, nevis darīšanas!

Esi uzmanīgs ar to ko vēlies!

Izvairies no “Mans mērķis ir pārdot…” vai “Mans mērķis ir dizainēt…”, jo tas reprezentē tikai posmu, nevis pašu sasniegumu.

Ja izdosies nodefinēt un apjaust savu mērķi, Tu iegūsi nepārtrauktu darbu. Fokusējies uz gala rezultātu un Tavs prāts atradīs piemērotāko ceļu darīšanas procesā.

[ Man patīk braukt ar kalnu velosipēdu pa nelīdzenām meža takām. Esmu iemācījies acis fokusēt uz taku un lūkoties uz visām vieglāk izbraucajamām trajektorijām starp koku saknēm, bedrēm, nevis pašām saknēm. Ja lūkotos uz sakni, tad noteikti tai arī uzbrauktu…aizķertos. Morāle: Tu nonāc tur uz ko fokusējies.]

Ja Tev ir kaut aptuvens priekšstats par to, kur vēlies nokļūt, tas ir lieliski! Tu jau esi ceļā uz mērķa sasniegšanu.

Vai tā tiešām ir daļa no Tava mērķa?

Var gadīties, ka mērķi ir vairāki un tie ir vienlīdz svarīgi. Bet Tev ir nepiecišams izkristalizēt tikai vienu konkrētu mērķi. Ir jānoskaidro, kas tieši no visiem šiem mērķu elementiem ir vērsti uz sasniegumiem un kuri ir tikai atzīmēšanās citiem.

Katram no kritērijiem ir jājautā sev: “Ja, man neizdosies to sasniegt, vai tas uzreiz nozīmēs sakāvi?”

Ja atbilde ir “jā”, šis faktors ir patiess mērķis, vai daļa no visa kopuma. Paturi to.

Kad doma ir izkriztalizejusies un mērķis ir pilnīgi un precīzi definēts uzraksti to un turi pa rokai. Tas palīdzēs virzīties uz priekšu!

Pārliecinies, ka atmet maldinošos mērķus. (Ja skatīsies uz koka sakni – Tu aizķersies!)

Vizualizē savu sasnieguma brīdi

Vizualizācija ir spēcīgs veids, kas ļauj saskatīt ceļu, kas jāveic, lai nokļūtu kautkur. Tas ir vienkārši bildes iztēlošanās pratā. Bildei jābūt pēc iespējas realistiskākai, tādēļ piefiksē, kur atrodies, ar ko, kas notiek visapkārt un vissvarīgāk, ko Tu domā.

Tas ir lielsiks sākuma punkts, kad var sacīt: “Mans mērķis ir uzināt kādi produkti ir pieprasīti tirgū un kādus cilvēki labprāt iegādājas.”

Vizualizācija, ļauj Tev spert soli tālāk, kas parāda, kam tieši ir jānotiek, lai mērķis realizētos dzīvē.

Piemēram, par mērķa realizāciju var nosauk, kad vari kādam pasacīt: ” Pēdējās 7 dienās esmu saņēmis 10 jaunus produktu pasūtījums un esmu atbildējis uz 20 pieprasījumiem, no mājas lapas, ar jautājumiem par pakalpojumiem.” Tas nozīmē, ka 9 pasūtījumi un 17 epasti nav sasniegums pie kā apstāties.

Vai spēj saskatīt atsķirību? Sasniegums nozīmē iegūt 10 pasūtījumus pluss apkalpot 20 klientus ar epasta starpniecību. Tas nozīmē, ka Tavu mājas lapu jāapskata cilvēkiem un viņiem ir jāpastāsta par produktiem, pēc iespējas pilnīgāk, jāpublicē nepieciešamais skaits fotogrāfiju, video, atsauksmju. Un jāpanāk, lai pasūtīšanas/sazināšanās process ir tik vienkāršs cik vien iespējams. Šīs ir tās lietas, kam obligāti jābūt mājas lapā. Vizualizējot sasnieguma punktu palīdz arī pamanīt pārējās lietas, kurām jābūt esošām, un kas veicina, lai mērķis tiktu sasniegts – kā Tava mājas lapa, tavs vēstījums, tava pieejamība ar kontaktu formu, tava atsauksmju forma, tava pasūtījumu forma.

Tavas veiksmes apgalvojums

Dari to tūlīt. Iztēlojies bildi, kurā stāsti kādam, ka esi sasniedzis savu mērķi. Kur Tu atrodies? Kurā dienas daļa tā ir? Kas atrodas līdzās? Ko Tu saki? Kādas sajūtas tas izraisa?

Uzraksti precīzi vārdus un teikumus, kādus saki.

Esi reālists

Esot reālistisks par savām velmēm, piemēram, “Apzvanīt vairāk cilvēku, kas ir gatavi runāt ar pārdevēju”, iespējams, ir reāla vēlme, bet dažās jomās “Pārdot vairāk produktus caur web lapu” var izrādīties nereāli (mājas lapas ir laba vieta, kur pārdot grāmatas, programmatūru, elektroniku, apdrošināšanu, biļetes, bet reti kad pārdot mājas, auto un līdzīgas lietas, tas gan nenozīmē, ka nevajag vispār parādīties internetā).

Ja, Tev prātā ir reālistisks mērķis, protams, ka ir lielāka veiksmes iespēja.

Uzraksti savu veiksmes apgalvojumu, mēģinot ielikt ciparus tajā, kas attaino apmeklētājus, ienākumus vai informācijas pieprasījumus.

Pārbaudi savu apgalvojumu. Vai 10% mazāk nozīmē,ka nebūsi vēl veiksmīgs? Pārliecinies, ka Tu tam patiešām tici, pasakot, ka apgalvojums ir patiess un Tavs projekts būs veiksmīgs.

Apzinoties savu personisko mērķi, un kā tas izskatīsies, kad jūs esat to sasnieguši, palīdz pieņemt lēmumus, kas ved tuvāk šim punktam, un zināt, ko darīt tālāk. Un tagad noklausies šo, motivācijas gūšanai(diemžēl gan angļu valodā):

0 atbildes

Atbildēt

Vēlies pievienoties diskusijai?
Droši piedalies!

Atbildēt

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.