Kādēļ maziem uzņēmumiem nepieciešams vairāk kā tikai mājas lapa?

Kamēr ir pašsaprotami, ka mājas lapa ir vitāli nepieciešama, lai uzņēmums  varētu ilgstoši, veiksmīgi gerijs-vainercuks_minipastāvēt, tomēr no tās nav lielas jēgas, ja uz to nenāk jūsu mēŗķauditorija un tie nekļūst par pircējiem.

Kādēļ mazais uzņēmums vairs nevar iztikt tikai ar weblapu? Mājas lapa būtībā pati par sevi nerada jaunus klientus, tai ir tikai jāpiesaista apmeklētāji. Turklāt tiem apmeklētājiem jābūt potenciāliem klientiem.

Ja jūsu īpašumā ir ēstuve – Tērvetē un lielākā daļa apmeklētāju ir  no Latvijas, var viennozīmīgi teikt, ka jūsu lapā nebūs daudz klientu. Vēl jo trakāk, ja lapai ir gandrīz nekāds apmeklējums, tad tai vispār nav jēgas.

Kāds vīrs ir sacījis:

Mājas lapa bez apmeklētājiem ir kā uzņēmums bez ceļiem pa kuriem vārētu tam piekļūt.

Tātad kā uzņēmēji iegūst apmeklētājus savai lapai? Apmeklējums, galvenokārt, tiek radīts ar labi pārdomātu mārketinga stratēģiju, kas iekļauj gan tradicionālās ārpus interneta un interneta metodes.

Dēļ dažādiem uzņēmējdarbības veidiem, nav iespējams sastādīt formālu plānu, kas der visām situācijām, bet ir daudzi kopēji elementi, kas ir būtiski, lai mājas lapai būtu apmeklētāju plūsma, kas tālāk var kļūt par klientiem. Pie šiem elementiem var pieskaitīt:

 • Tradicionālie mārketinga materiāli

  Mājas lapas reklāma vizītkartēs, brošūrās , plakātos, produktu paraugi, utt.

 •  Ziņas/mēdiji

  Minot savu weblapas adresi preses relīzēs, TV intervijās; tiek radīti priekšnosacījumi, lai potenciālie klienti ar Tevi varētu viegli sazināties.

 • Epasta mārketings

  Minot savu mājas lapu epasta vēstules apakšā, jūsu topošajiem klientiem ir ātra un viegla iespēja apmeklēt jūsu interneta vietni. Iekļaujot saites ikmēneša jaunumu vēstulē arī ir lielisks veids kā piesaistīt klientus.

 • Reklāma caur interneta meklētāju

  (maksā par klikšķi – apmaksātie meklēšanas rezultāti)
  Apmaksāti meklēšanas rezultāti ir labs rīks apmeklētaju piesaistīšanai mājas lapā, neatkarīgi no tā kādā stadijā atrodas uzņēmums. Šis reklāmas veids ņem naudu, lai to atnestu un ja esi pret apmaksātajiem meklēšanas rezultātiem, tā ir Tava izvēle, bet Tavi konkurenti nav un no tā tikai iegūst.

 • SEO optimizācija – meklēšanas rezultātu uzlabošana

  (organiski meklēšanas rezultāti)Organiskie meklēšanas rezultāti aizņem daudz laika un investīciju, tādēļ, ka tas būtībā ir nepārtraukts process. Ne tikai Tavai lapai ir jābūt saliktai tā, lai tā ir google draudzīga, bet tai arī nepieciešamas atpakaļsaites no autoratīvām lapām, lai tā kļūtu autoratīva interneta meklētāja servisu acīs.Vēl jo vairāk, ja Tu regulāri neinvestē šinī procesā, visai drīz saskarsies ar to, ka Tavs reitings krītas un apmeklētaju skaits samazinās, kamēr konkurenti izvirzās priekšplānā.

  mazs padoms: Izvairies no ātru rezultātu solītājiem, kas sola labus rezultātus nedēļas vai 2 laikā. viens no maniem klientiem samaksāja bargu naudu, lai nokļūtu augšpusē, bet kā vēlāk izrādījās, tad mēnesī pēc šādiem atslēgvārdiem ir tikai 27 meklējumi. Tika izskaisītas tūkstošiem saišu, bet pēc mēneša visas jau bija pazudušas. Par ko tika saņemts arī sods no google un Pagerank 0. Izdevumi sasniedza 700eur un ieņēmumi pielīdzināmi 0eur.

 • Sociālie tīkli

  Sociālie mēdiji nav kļuvuši populāri tāpat vien un tā nav modes lieta, kas kaut kur pazudīs. Tā ir ideāla vieta aizņemtiem cilvēkiem, lai ātri un visaptveroši dalītos ar draugiem, paziņām un arī biznesa kontaktiem.  Cilvēku ieteikumi ir vieni no visspēcīgākajiem mārketinga rīkiem un kad realizācija ir veikta pareizi var radīt izšķirošu starpību starp veiksmi un industrijas līderi. Padomā par to. Kas Tevi uzrunā vairāk? Reklāma, kas ziņo “Pērciet mūsu krējuma saldējumu!”

  (vai)

  Drauga komentārs “Mmm, viens no garšīgākajiem saldējumiem kāds jebkad ēsts!”

  Ne tikai sociālie mēdiji ir viena no lētākajām mārketinga formām, bet arī tā ir arī daudz efektīvāka, ja tiek realizēta pareizi.

 • Mobīlās applikācijas un mobīlās mājas lapas

  Viedtelefoni un planšetes jau drīzumā apssteigs parastos datorus, tādēļ mobīlās applikācijas ir jo īpaši spēcīgs rīks pircēju piesaistei.Padomāsim. Tu dodies ar draugiem izbraucienā ar auto pa svešu pilsētu, domādams uz kurieni, lai dodas iekost. Cik liela ir iespējamība, ka kāds izvilks telefonu un sāks meklēt iespējas tur. Un ja Tava lapa ir arī mobīlajiem telefoniem draudzīga/atrodama, tad visticamāk, ka  cilvēki neizjutīs vajadzību meklēt ko citur. Un ja tas atved 5 cilvēku grupu katru dienu, bez papildu iegūldījumiem, mēneša laikā jau tas salasa labu iegūldījumu atdevi.

…šo sarakstu var turpināt un turpināt papildināt (blogi, dalība domubiedru grupās, forumos, youtube video, atpakaļsaissu izskaisīšana, mārketinga mikslis, utt.)!

Ko ir svarīgi saprast ir tas, ka eksperimentējot ar šiem rīkiem īstermiņā ir grūti ko sasniegt un ja Tu nezini kā to darīt, pavisam liela iespēja ir, ka rezultāti būs tikai pagaidu. Ir svarīgi atvēlēt laiku izstudēšanai un nav arī slikti darīt to eksperimentējot, tas aizņems tikai vēl bišķi vairāk laika, mācoties no kļūdām. Diemžēl, daudzi idividuāļi kļūst ātri nepacietīgi un padodas ātrāk kā jebkādi rezultati tiek sasniegti.

Iespējams Tev rodas jautājums vai reāli var ko pārdot caur sociālajiem mēdijiem. Es saku: Var! Mans reāls dzīves piemērs ir auto pārdošana caur twitter, kas beidzās ar vairāk solīšanu. Bet būtiski ir saprast, ka internetā ir jābūt cilvēkam pirmkārt, līdzīgam ar līdzīgu ir jādalās ar informāciju par sevi vai uzņēmumu un tad pa kādam brīdi arī ko pārdot, nevis visu laiku tirgot un šad tad padraudzēties. Protams, vienmēr ir laika trūkums un citi pienākumi ko darīt…Šo rakstot man atmiņā attaust, sociālā mārketinga guru Gerija Vainerčuka pieeja:

Nobeigumā. Nevajag izmantot: meklēšanas rezultātu reklāmas tikai pāris nedēļas vai sociālo mēdiju mārketingu tikai pāris mēnešus vai zemas kvalitātes seo pakalpojumus. Vai mājas lapu, kas nepielāgojas atkarībā no ierīces, cauru kuru tā tiek aplūkota. Rezultāti būs proprcionāli iegūldītajam.

Nu… pārējais ir atkarīgs no Tevis.  Vai vēlies, lai Tavs bizness aug un attīstas? Kad ir pēdējā reize, kad  mājas lapa atveda kādu jaunu klientu?

1 atbildēt
 1. Cityfinances
  Cityfinances saka:

  Tas saucās meklēju vietu kur pareklamēties. Un labāk, lai lapa ir viegli atrodama. Paši nespējam nofinansēt vieglu atrodamību (SEO).
  Gribi attīstīt uzņēmumu bet nezini ar ko sākt? Cityfinances tev var palīdzēt, piesakies uzņēmuma finansējumam vai investīcijam.

  Reply

Atbildēt

Vēlies pievienoties diskusijai?
Droši piedalies!

Atbildēt

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.