Laba (web) dizaina 10 principi – Dīters Rāms

80-tajos gados, Dīters Rāms bija ļoti nobažījies par pasaules stāvokli apkārt — “nesaprotamu formu sajukums, krāsa un trokšņi”. Apzinoties, ka arī pats stipri ietekmē pasauli, viņš sev uzdeva nopietnu jautājumu: Vai mans dizains ir labs? Tākā labu dizainu nevar bezgalīgi izmērīt, Dīters Rāms noteica 10 pašus svarīgākos principus, ko pats uzskatīja par labu dizainu.

Adaptējot šos principus web dizainā tiek nodrošināts, ka ieguvēji būs lapas apmeklētāji. Es pielāgoju visus desmit Dītera principus web dizainam, kas lasāmi zemāk.

1 Laba mājas lapa ir inovatīva

Inovāciju iespējas nav izsmeltas internetā. Tehnoloģiskais progress allaž piedāvā jaunas iespējas lietotāju interfeisam. Inovatīvs dizains vienmēr attīstās tandēmā ar inovatīvām tehnoloģijām un nekad nevar būt pašmērķis.

2 Labs dizains padara weblapu viegli lietojamu

Weblapa tiek apmakelēta, lai to lietotu un lai no tās gūtu labumu. Tai ir jāsasniedz konkrēti kritēriji, ne tikai funkcionāli, bet arī psiholoģiki un estētiski. Laba lietotāju saskarne, liek uzsvaru lietderīgumu, laikā kamēr izvairās no jebkā, kas varētu to traucēt.

3 Labs web dizains ir estētisks

Web lapas estētiskā kvalitāte ir būtiska tās lietojamībai, jo vietnes, kuras lietojam katru dienu ietekmē mūsu personību un labsajūtu. Tikai pārdomati izstrādāts izkārtojums var būt skaists.

4 Veiksmīgs dizains padara mājas lapu viegli uztveramu

Tas paskaidro vietnes struktūru un mērķi. Vēlamās darbības ir pašsaprotamas.

5 Pārdomāts dizains ir neuzbāzīgs

Mājas lapas ir rīki. Tie nav nedz dekoratīvi objekti, nedz mākslas darbi, bet to veidolam jābūt gan neitrālam, gan atturīgam.

6 Labs web dizains ir godīgs

Tas gan nepadara web lapu inovatīvāku, spēcīgāku vai vērtīgāku, kāda tā patiesībā ir. Tas nemēģina manipulēt apmeklētājus ar solījumiem, kurus nevar turēt.

7 Labi risināts dizains ir ilglaicīgs

Tas izvairās būt moderns un necenšas būt antikvārs. Atšķirībā no modernajām mājas lapām, tā dizains būs lietojams vairakus gadus, pat tik ātri mainīgā vidē kā internets.

8 Laba mājas lapa ir pārdomāta līdz pēdējam sīkumam

Nevienai mijiedarbībai nevajadzētu būt atstātai nejaušībai. Ar rūpes un precizitāte, web dizaina procesā, izrāda cieņu pret lietotājiem.

9 Labs dizains ir videi draudzīgs

Web dizains sniedz nozīmīgu ieguldījumu tīras vides saglabāšanā. Tas taupa resursus un samazina nepieciešamo enerģiju visā tā dzīves cikla laikā.

10 Pārdomāts web dizains ir ar cik vien maz dizainu var būt

Mazāk ir labāk, jo tā var koncentrēteis uz būtiskākajiem aspektiem, nepārblīvējot vietni ar nevajadzīgiem pielikumiem. Atpakaļ pie tīrības, Atpakaļ pie vienkāršības.

diters rams

Dīters Rāms ir vācu izcelsmes industriālais dizaineris, kas visvairāk tiek asociēts ar Braun elektrotehnikas produktiem.

0 atbildes

Atbildēt

Vēlies pievienoties diskusijai?
Droši piedalies!

Atbildēt

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.